3) de bedenkingen Gedurende de terinzagelegging van de verzoeken tot vrijstelling en de aanvragen voor een bouwvergunning zijn drie bedenkingen ingekomen. De bedenkingen zijn ingediend door mevrouw Van den Braak namens de Stichting Werkgroep Vlieland, mevrouw Wagenaar en mevrouw Hacke-Rispens, namens de PvdA. afdeling Vlieland. De bedenkingen zijn in vier punten samen te vatten. 1) Met het verlenen van vrijstelling zal de zelfstandige recreatieve verhuur worden bevorderd, 2) de beoogde bebouwing en het gebruik is in strijd met het gemeentelijk stabilisatiebeleid. 3) van het verlenen van vrijstelling zal een precedentwerking uitgaan, welke niet alleen beperkt zal blijven tot het plangebied Denneniaan-Zuid, doch ook gevolgen kan hebben voor het plangebied Dennenlaan-Noord en 4) de bebouwingsbepalingen van het bestemmingsplan moeten worden gehandhaafd. Wij reageren hierbij op deze vier punten. - de zelfstandige recreatieve verhuur wordt bevorderd Voor wat betreft het perceel Berkenlaan 15 hebben wij reeds betoogd dat dit bouwplan het recreatief gebruik intensiveert wanneer het aantal recreatieve bedden van zes naar twaalf gaat. In formele zin zal nimmer sprake zijn van zelfstandige recreatieve bewo ning, aangezien het woonhuis ook permanent wordt bewoond. Er is echter tevens geen sprake van een ondergeschikte vorm van recreatief medegebruik. Met realisatie van dit bouwplan zal het recreatief gebruik van Berkenlaan 15 in aantal bedden worden verdubbeld en is dus sprake van bevordering van de recreatieve verhuur. Betrokkenen voeren echter aan, dat in het verleden van veel meer bedden sprake is geweest, zodat de nu voorgestelde toename in totaliteit geen verhoging met zich meebrengt. Bovendien beogen betrokkenen een kwaliteitsverbetering van de recreatieve bewoning, waardoor per bed meer ruimte benodigd is. Voor het perceel Berkenlaan 17 kan bezwaarlijk van bevordering van de recreatieve verhuur worden gesproken. Immers, het aantal bedden zal niet toenemen als gevolg van de aanbouw van de woonkamer. Het is waar dat deze woonkamer ten behoeve van de recreatieve verhuur wordt aangewend, doch dat is voor dit perceel het geval met élke bouwvergunning die wordt aangevraagd, ook de aanvraag die voor wat betreft bebou wingsbepalingen in het bestemmingsplan past. De beoogde woonkamer past naar het oordeel van betrokkenen in een kwaliteitsverbetering van hun recreatief produkt. In deze biedt de oorspronkelijke garage te weinig woon- en leefruimte, zodat met de woonkamer een sterke verbetering kan worden gerealiseerd. - strijd met stabilisatiebeleid Op het perceel Berkenlaan 15 zijn zes extra recreatieve bedden beoogd. Het stabilisatie beleid wordt echter niet gehandhaafd door het stellen van absolute (maximum) aantallen bedden. Wèl wordt het beleid gehandhaafd door het stellen van maximaal toelaatbare bebouwingsmogelijkheden. De bebouwingsmogelijkheden beperken op hun beurt de plaatsing van het aantal bedden. Ons college is van oordeel dat het stabilisatiebeleid, dat voor een groot deel gestalte krijgt door het in bestemmingsplannen stellen van beperkin gen aan gebouwen en gebruik, zichtbaar en niet in geringe mate wordt doorkruist indien een tweede gebouw op dit perceel wordt toegestaan, waarmee bovendien de maximaal toegestane oppervlakte van 150 m2 ruim wordt overschreden. 3

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 14