Raadsvergadering 26 juni 1995 Agendapunt 8 Onderwerp Vrijstellingsprocedures Berkenlaan 15 en 17 Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland. Ten behoeve van de bouwplannen van de heer J. Tischmann voor de percelen Berken laan 15 en 17 lopen een tweetal vrijstellingsprocedures op grond van artikel 19 en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke procedures u aan uw raad gehouden heeft. Voor de goede orde, de vrijstellingsprocedure Berkenlaan 15 betreft een plan voor de bouw van een appartementenblok. de vrijstellingsprocedure Berkenlaan 17 betreft een plan voor de aanbouw van een woonkamer. Op grond van artikel 19a, lid 3 hebben de verzoeken van de heer Tischmann vanaf 6 maart jl. gedurende twee weken voor een ieder ter inzage gelegen. Een ieder is in de gelegenheid gesteld bedenkingen tegen de voorgenomen vrijstellingen in te dienen. Van die mogelijkheid hebben drie mensen gebruik gemaakt. Op 27 april jl. heeft een raads- hoorzitting plaatsgevonden, waarin de indieners, alsmede de aanvrager de gelegenheid is geboden hun bedenkingen respectievelijk reactie daarop ter toelichting uiteen te zetten. Op grond van artikel 19a, lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is heden aan de orde of uw raad. in ogenschouw genomen het vigerend ruimtelijk beleid in het plange bied "Dennenlaan-Zuid", de ingediende bedenkingen, alsmede de belangen van de aanvrager, wel of geen Verklaringen van Geen Bezwaar wil aanvragen bij Gedeputeerde Staten van Friesland. Daartoe doen wij u hierbij een voorstel van enige omvang, omdat wij mede gezien de lang lopende historie van de beide percelen, een nauwgezette afweging van de vrijstelling geboden achten. Het voorstel is een meerderheidsstandpunt van ons college. Wethouder Visser kan zich niet aan dit voorstel conformeren, zoals nader is aangegeven bij het advies aan het eind van dit stuk. Het voorstel is als volgt ingedeeld. Als eerste worden de concrete strijdigheden met het bestemmingsplan "Dennenlaan-Zuid" uiteengezet, op grond waarvan vrijstellingen worden gevraagd. Ten tweede gaan wij kort in op de veel besproken rechtszaak welke in 1989 heeft gediend. Ten derde geven wij een concept-reactie op de ingediende beden kingen. Tot slot doen wij u voorstellen aangaande de verklaringen van Geen Bezwaar. 1) het bestemmingsplan - Berkenlaan 15 Het bouwplan Berkenlaan 15 is strijdig met leden van artikel 3 van het bestemmingsplan "Dennenlaan-Zuid". - Lid B.l: er mogen alleen woonhuizen worden gebouwd. Het bouwplan betreft evenwel een appartementgebouw. - Lid B.3: er mag zich op een perceel maximaal één hoofdgebouw bevinden. Gezien het feit dat zich in het bestaande woonhuis reeds zes recreatieve bedden bevinden, is het appartementgebouw voor wat betreft vorm en functie vrijwel gelijk te stellen aan het 1

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 13