Raadsvergadering Agendapunt Onderwerp 22 mei 1995 Overdracht exploitatie publieke openstelling vuurtoren. Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland. De vuurtorenwachter, die de publieke openstelling van de toren verzorgt, heeft verzocht de exploitatie in eigen beheer te mogen overnemen. In de huidige situatie is de gemeente houder van de vergunning van Domeinen en eigenaar van panoramakijkers op de omloop van de toren. Voorts draagt de gemeente zorg voor de publikaties van de openstelling, de entreekaartjes, enzovoorts. Daarentegen draagt de vuurtorenwachter voor elke bezoeker een bedrag af aan de gemeente. Het college is bereid de exploitatie van de publieke openstelling van de vuurtoren aan de vuurtorenwachter over te dragen, waarbij de panoramakijkers tegen boekwaarde worden overgedragen, de jaarlijkse kosten van de vergunning worden doorberekend en de afdracht van het bedrag per bezoeker vervalt. Er kan tussen de gemeente en de vuurtorenwachter een overeenkomst worden aangegaan met een looptijd van vijf jaren (vanaf 1 mei 1995), waarin de bovenvermelde zaken zijn opgenomen en waarin bovendien de bijkomende voorwaarden voor de exploitatie zijn geregeld. Wij stellen u voor tot de overdracht te besluiten en het college te machtigen de bedoelde overeenkomst aan te gaan. De op dit onderwerp betrekking hebbende stukken liggen voor de raadsleden ter inzage. Vlieland. 9 mei 1995. Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 6