12. Rondvraag Mevrouw Van Randen vraagt de heer Visser of deze heeft gekeken naar mogelijke oplossingen voor de overlast van de auto's van het taxibedrijf. Visser antwoordt dat in de komende weken nader wordt bezien of een goede oplossing voor deze zaak kan worden gevonden. De heer Gieles vraagt waar de kleine FRAM bussen blijven. Het zou hem verheu gen indien deze bussen met enige spoed op het eiland gaan rijden. Daarnaast vraagt hij wat een particulier moet doen wanneer deze opgescheept zit met een geringe hoeveelheid klein chemisch afval, doch dit afval niet kwijt kan in zijn eigen milieu box. Hij is van oordeel dat deze particulier in staat moet worden gesteld om dit afval alsnog zonder kosten te kunnen aanbieden aan Gemeentewerken. Ook merkt hij op, dat de raad meer moet worden betrokken bij de onderwerpen die tijdens de Internationale Waddenzeeconferentie worden besproken. Bovendien is het van belang dat de raad achter datgene staat wat het eigen eiland in O.O.W.-verband en tijdens conferenties inbrengt. Ook vraagt hij zich af, of het noodzakelijk is dat zo'n zware delegatie naar zo'n waddenconferentie gaat. De voorzitter antwoordt de heer Gieles dat ook het college graag de kleine FRAM bussen had zien rijden. Dit blijkt echter voor de FRAM een financieel probleem te zijn. Hij zegt de raad toe, dat het college de FRAM directie zal aansporen de bussen alsnog op het eiland te laten rijden. Een brief van de FRAM over dit onderwerp zal ter inzage worden gelegd. De voorzitter zegt de raad toe, dat de raad in de toekomst meer zal worden betrokken bij de ontwikkelingen en bestuurlijke discussies in O.O.W.-verband en in waddenconferen ties. Zo'n waddenconferentie acht de voorzitter van groot belang omdat de verschil lende eilanden, ook internationaal, op één lijn moeten gaan zitten voor wat betreft vele internationale waddenaangelegenheden. Dat is echter niet eenvoudig gezien het feit dat bestuursculturen tussen de landen strek verschillen. Zo'n conferentie kost geld, doch het is een tweejaarlijkse bijeenkomst die van grote waarde is. Voor wat betreft de vraag van de heer Gieles over het klein chemisch afval antwoordt de heer Westers dat het zeker moet kunnen dat dit afval zonder kosten wordt aangeboden. Hij vraagt de raad evenwel enig geduld op te brengen omdat nog geen afvaldepot op Gemeentewerken aanwezig is. Maar de heer Gieles dringt aan op spoed, aangezien de particulieren toch hun afval kwijt moeten. Dit afval mag immers niet in het milieu verdwijnen. De heer Vrielink merkt op, dat het Rijk toestemming heeft gegeven voor zandwin ning op Texel. Hij heeft daarbij begrepen dat dit ten koste kan gaan van de kust van Vlieland. Hij vraagt de voorzitter om een toelichting hierop. Daarnaast hoopt de heer Vrielink dat het college in de volgende vergadering een voorstel zal doen aangaande de verkeersmaatregelen voor de Dorpsstraat. De zandsuppleties aan de zuid-west zijde van Texel (Razende Bol) zijn reeds jaren aan de gang, aldus de voorzitter. De bouw van een nieuwe dam is echter wel iets nieuws. Volgens de voorzitter kan de dam, in tegenstelling tot de zandwinning, wellicht effect hebben op de vorming en afslag van de kust bij Vlieland. Hij heeft evenwel vertrouwen in de uitgebreide studies daaromtrent van Rijkswaterstaat. De natuurlijke ontwikkelingen kunnen echter altijd anders verlopen dan de kunstmatige nabootsingen in laboratoria. Heden is er echter geen reden tot ongerustheid, aldus de voorzitter. Het maatrege lenplan voor wat betreft het verkeer zal de voorzitter deze week nog aan de leden doen toekomen. Hij spreekt de hoop uit dat in de vergadering van juni besluitvor ming daaromtrent kan plaatsvinden.

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 17