8. Krediet bijdrage "Frisse Neuzenproject Vlieland" De heer Houter is van oordeel dat er weinig is gedaan met de resultaten van dit omvangrijke project. Er is bar weinig gedaan met de knelpunten die door dit project zijn gesignaleerd. Verschillende gemeenten zijn reeds afgehaakt. Het gevraagde bedrag is bijgevolg erg fors, oordeelt hij. De heer Houter stelt bovendien vraagte kens bij de enquête die in het kader van dit project zal worden gehouden. De kosten van de enquête moeten bovendien nog bij het nu gevraagde bedrag worden opgeteld. De beoogde enquête mag wat hem betreft best doorgang vinden, doch hij betwijfelt of de enquête waardevolle en naar een grotere groep te extrapoleren gegevens zal opleveren. Ook bij de PvdA-fractie leven vragen ten aanzien van het Frisse Neuzenproject, aldus de heer Gieles. Hij deelt in deze de zorg van de heer Houter, doch hecht wel waarde aan het te houden interview, en vraagt de voorzitter goed de vinger aan de pols te houden. De heer Visser denkt toch dat het een goede zaak blijft om aan het project te blijven deelnemen. Zo wordt - door een vanuit Economische zaken inge huurd bureau - een marketingproject opgezet, hetwelk bruikbare gegevens kan opleveren. Toch deelt hij de zorgen van de raad. De heer Visser stelt voor, de 8.500 gulden ter beschikking te stellen en daaraan de voorwaarde te verbinden dat de kosten van de enquête door derden worden gedragen, niet door de gemeente. Op deze wijze loopt de gemeente geen risico en heeft de gemeente toch haar medewer king aan het project verleend. De voorzitter ondersteunt het pleidooi van de wethou der. Het voorziet in een marketing informatie systeem, de vervolg-enquêtes kunnen dit systeem up-to-date houden en bovendien kunnen kleinschalige arrangementen voor het Bezoekerscentrum worden gerealiseerd. De fracties zijn verheugd dat het college zich wil inzetten om de kosten van de enquête (4.500 gulden) door derden te laten dragen. Op grond hiervan kunnen zij instemmen met het voorstel. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 9. Krediet uitbreiding geheugencapaciteit computerinstallatie Mevrouw Jager vraagt of de gemeente met de voorgestelde uitbreiding van de geheugenruimte weer een geruime tijd vooruit kan. Automatisering is een constant en dynamisch proces, antwoordt de voorzitter. Het is daarin nimmer voorspelbaar waar het einde ligt. Hij benadrukt dat de gemeente weer ruim vooruit kan. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 10. Aangaan tweetal geldleningen Mevrouw Jager wil weten wat de renovatie van de Kampweg in zijn totaliteit gekost heeft. De heer Visser antwoordt de raad dat de kosten binnen de perken zijn gebleven. Hij zegt toe, de raad schriftelijk te informeren aangaande de uiteindelijke rekening. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 11. Begrotingswijzigingen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 4

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 16