5. Verkoop pand Dorpsstraat 73 woning/praktijkruimte huisarts) Dit voorstel is verplaatst naar de volgende raadsvergadering. 6. Aankoop ambulance De heer Gieles merkt op verheugd te zijn met de nieuwe ambulance. Hij heeft echter vernomen dat de auto reeds na één dag proefrijden schade heeft opgelopen, en verzoekt de voorzitter aan te geven wat daarvan de toedracht is geweest. De voorzitter benadrukt dat het een uitstekende ambulance is. Bij het proefrijden nabij een strandovergang is echter de as van de voorwielaandrijving gebroken. Hoe dit is ontstaan is gezien een gebrek aan technische kennis ter zake niet duidelijk. Wel duidelijk is dat de ambulance niet onoordeelkundig is gebruikt. En, zo merkt de voorzitter naar aanleiding van een vraag van de heer Gieles op, hij is bestuurd door een lid van de ambulance die instructies van de aanwezige instructeur heeft gekre gen. De voorzitter geeft aan, dat alle zorg is besteed aan de introductie van de ambulance, reeds vanaf het transport naar Vlieland was een instructeur aanwezig. Bovendien worden alle bestuurders door de instructeur opgeleid. De wagen wordt overigens door en bij de leverancier gerepareerd, aldus de voorzitter. Hij benadrukt dat van welk schadebedrag dan ook geen sprake kan zijn. Aan de orde is hoe het een en ander heeft kunnen ontstaan en hoe het in de toekomst kan worden voorko men. Zonder hoofdelijke stemming wordt aansluitend conform het voorstel besloten. 7. Overdracht exploitatie publieke openstelling vuurtoren Mevrouw Jager vraagt de voorzitter of er een maximum wordt gesteld aan hoe vaak en hoe lang de vuurtoren open is. Daarbij pleit zij er specifiek voor dat de vuurtoren gesloten blijft op zondag, in verband met de geluidsoverlast die het een en ander voor de omwonenden met zich meebrengt. De heer Gieles wil eveneens weten hoe met de openingstijden zal worden omgegaan, maar ook welke afspraken over de toegangsprijs worden gemaakt en of artikelen mogen worden verkocht. De heer Houter merkt in reactie op het gestelde van mevrouw Jager op, dat (in overleg met omwonenden) het nu juist wel mogelijk moet zijn om de vuurtoren één of twee uurtjes op zondag open te stellen, omdat zich juist in het weekend veel badgasten op het eiland bevinden. Mevrouw Jager echter geeft aan dat juist om de reden welke de heer houter heeft genoemd, in het verleden is afgesproken dat groepen op afspraak wel de gelegenheid krijgen de vuurtoren op zondag te bezoeken. Dat nu levert in toenemende mate (geluids)overlast op, hetgeen des te meer een reden is om goede afspraken te maken, aldus mevrouw Jager. De heer Visser antwoordt de heer Gieles aangaande de prijsstelling opmerkende dat de exploitatie kostendekkend moet zijn. Heden moet de gemeente nog geld bijleg gen. Voor wat betreft de verkoop van artikelen voorziet de heer Visser geen wijzigingen, doch daarover zullen nog afspraken moeten worden gemaakt. Hij vraagt mevrouw Jager aan te geven of er zondagse openingstijden zijn waar de omwonenden mee zouden kunnen leven. Mevrouw Jager echter benadrukt dat de zondag vrij zou moeten blijven van bezoekers. De heer Visser zegt toe, dat hij de bezwaren van de omwonenden in deze zal meenemen. Voor wat betreft de prijsstel ling heeft de heer Visser er goede hoop op dat de prijs niet verhoogd behoeft te worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel besloten. 3

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 15