onder meer de problematische verkeerssituatie in de bebouwde kom is besproken. De voorzitter antwoordt de heer Houter, dat het college in overleg is getreden met de bij dit probleem betrokken personen. Een afsluiting van de Dorpsstraat gedurende zogeheten bloktijden. één van de alternatieven, is als niet werkbaar beschouwd. Wel is een pakket van maatregelen uitgewerkt, op grond waarvan het verkeersprobleem te lijf kan worden gegaan. Deze maatregelen zijn recent op papier gezet en zullen van te voren aan de leden van de raad ter beoordeling worden toegezonden, deelt de voorzitter mede. Naar aanleiding van punt 3 van de ingekomen stukken betreffende de verblijfsrecrea- tie op de waddeneilanden, dringt de heer Houter aan op waakzaamheid. Tussen de regels van dit stuk door blijkt dat de provincie een slot wil doen op de verblijfsre- creatie van de eilanden. De voorzitter antwoordt dat de provincie een duidelijke mening heeft ten aanzien van de eilanden Vlieland en Schiermonnikoog. Het gaat de provincie om het beheersen van de toeristenstroom. De voorzitter geeft aan dat hierover in het O.O.W. nader gesproken zal worden. 4. Vaststelling van de notulen van 25 april 1995 Tekstueel zijn er geen opmerkingen. Naar aanleiding van de tekst merkt de heer Vrielink op dat op pagina 6, onder punt 5, ten onrechte staat vermeld dat de heer Vrielink lid is van de bezwaar- en beroepsschriftencommissie ABW. De plaats van mevrouw Renier in deze commissie is nimmer ingevuld. Hij lijkt dan ook tot deze commissie te zijn gepromoveerd, zonder dat hij ooit daarin is benoemd. Bovendien is de heer Vrielink van mening dat de tekst een onjuiste indruk geeft. Hij verzoekt de tekst daarop aan te passen. De heer Vrielink adviseert in dit verband het college eerst nader te kijken naar een algemene bezwaar- en beroepsschriftencommissie en dan de huidige, beperktere commissie op te heffen. De secretaris laat echter weten dat een algemene commissie niet op korte termijn kan worden ingesteld en dat het derhalve beter is eerst de open gevallen plaats in de huidige commissie in te vullen. In antwoordt op de opmerkingen van de heer Vrielink merkt de voorzitter op dat de tekst van de notulen zal worden aangepast. Voor wat betreft pagina 8, zesde regel, merkt mevrouw Jager op, dat zij voor wat betreft De Midscheeps geen speelpleintje, doch gewoon het plein van De Mid scheeps heeft bedoeld. En met een "oplossing voor de geparkeerde wagens van het taxibedrijf" is specifiek bedoeld de geluidsoverlast die deze wagens met name 's avonds laat veroorzaken voor de omwonenden. De voorzitter zegt toe de tekst op deze punten aan te passen. Naar aanleiding van een opmerking bovenaan pagina 6, over de terrassen in de Dorpsstraat merkt mevrouw Jager op, dat in toenemende mate winkeliers zaken aan overkappingen voor hun winkel hangen, zodat ook om die reden op het voetgangersgedeelte niet altijd goed gelopen kan worden. De voorzitter zegt toe, hier aandacht aan te besteden. De heer Gieles heeft een opmerking naar aanleiding van het gestelde in regel 11 en 12 van pagina 9. Hij merkt op, dat hij heeft bedoeld aan te geven, dat er publikaties moeten komen waarin staat wat wel en niet op de verschillende strandgedeelten is toegestaan. Niet alleen voor de badgasten, ook voor de Vlielanders zelf, bijvoor beeld waar het om het berijden van het strand gaat. Het ging hem in dit verband niet specifiek om publikatieborden bij de strandovergangen, aldus de heer Gieles. 2

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 14