aadsvergadering 27 maan 1995 Agendapunt 5 Onderwerp Verzoek tot nemen voorbereidingsbesluit ten behoeve van woon/winkelpand tussen Dorpsstraat 2 en 4. Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland. Tijdens de raadsvergadering van 30 januari jl. is een verzoek van de heer W.L. Zeeien aan de orde geweest, waarin de heer Zeelen uw raad vraagt opnieuw een voorbereidings- besluit te nemen ten behoeve van de bouw van een woning in combinatie met een winkel op het perceel dat is gelegen tussen Dorpsstraat 2 en 4. In deze vergadering staakten de stemmen en het voorstel is derhalve verdaagd. In de raadsvergadering van 27 februari jl. heeft het college het voorstel teruggenomen om zich nader te beraden op een aantal ruimtelijke consequenties daarvan. Wij berichten u dat is besloten dit voorstel, mede naar aanleiding van de in de raadsvergadering van 30 januari gevoerde discussie, in te trekken. Hierbij doen wij u een nieuw voorstel. Op het beoogde perceel ligt de bestemming "gemengde doeleinden", zoals geregeld in artikel 7 van het bestemmingsplan "Oost-Vlieland, bebouwde kom". Binnen deze bestemming is het toegestaan om een woning te bouwen. Dit betekent dat zonder dat een procedure voor het wijzigen van het bestemmingsplan behoeft te worden gestart, de heer Zeelen het recht toekomt op de lokatie een woning neer te zetten. Daarvoor is vanzelf sprekend wel een bouwvergunning vereist, waarbij het bouwplan moet voldoen aan redelijke eisen van welstand, technische eisen, etcetera. De door de heer Zeelen gewenste wijziging van het bestemmingsplan heeft echter slechts tot doel de vestiging van een winkel mogelijk te maken. De bedenkingen tegen het opnieuw nemen van een voorbe- reidingsbesluit waren niet gericht tegen de realisatie van een winkel, als wel tegen het feit dat dit stuk grond überhaupt zou worden bebouwd. Indien de heer Zeelen een bouwver gunning zou aanvragen voor alleen een woning staat het - gezien de huidige bestemming van de grond - niet vrij de bouwvergunning te weigeren op grond van het feit dat het perceel onbebouwd moet blijven. Aangezien bebouwing, binnen de eerder genoemde voorwaarden, op zichzelf niet kan worden geweigerd èn aangezien het college geen bezwaar heeft tegen de vestiging van een winkel - welke vestiging het enkele doel is van het voorbereidingsbesluit - stellen wij u voor alsnog opnieuw een voorbereidingsbesluit vast te stellen. Wij stellen u voor, conform het bijgevoegde concept te besluiten tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel tussen Dorpsstraat 2 en 4, zoals nader aangegeven op de bijgevoegde tekening. Het verzoek van de heer Zeelen, alsmede de aanvraag voor een bouwvergunning, ligt voor u bij de raadsstukken ter inzage. Oost-Vlieland, 14 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 3