Tarief Artikel IV 1. Voor elke volle f 3.000,00 van ae waarde in het economi sche verkeer bedraagt a. de gebruikersbelasting f 5,60; b. de belasting ter zake van het genot krachtens eigendom, bezit of beperkt recht f 6,90. 2. Het bedrag van de belasting wordt per belastingaanslag naar beneden afgerond op gehele guldens. 3. Belastingaanslagen van minder dan f 20,00 worden niet opgelegd. Voor de toepassing van de vorige volzin wordt het totaal van op één aanslagbiljet verenigde belastingaanslagen aangemerkt als één belastingaanslag. Vrij stellingen Artikel V 1. Onverminderd het bepaalde in artikel 6 van de standaard verordening 273-05a worden de belastingen niet geheven ter zake van: a. onroerende zaken, die feitelijk worden gebruikt als pastorie of kosterswoning, indien het genot krachtens eigen dom, bezit of beperkt recht daarvan toekomt aan een kerkge nootschap of een ander genootschap als bedoeld in artikel 6, eerste lid, onderdeel a, van de standaardverordening 273-5a; b. onroerende zaken die in hoofdzaak worden gebruikt voor de publieke dienst van de gemeente met uitzondering van onroe rende zaken die worden gebruikt voor het geven van onder wijs; c. straatmeubilairwaaronder worden begrepen alle zodanige gebouwde eigendommen - niet zijnde gebouwen - welke zijn geplaatst ten gerieve of in het belang van het publiek, ten dienste van het verkeer of ter verfraaiing van de gemeente, zoals lichtmasten, verkeerinstallatiesstandbeelden, monu menten, fonteinen, banken, abri's, hekken en palen; d. plantsoenen, parken en waterpartijen, die bij de gemeente in beheer zijn of waarvan de gemeente het genot heeft krach tens eigendom, bezit of beperkt recht; e. begraafplaatsen, urnentuinen en crematoria met hun ge bouwde of ongebouwde aangehorigheaen fonroerende zaken met een waarde in het economische ver keer van minder dan f 3.000,00. 2. De vrijstelling met betrekking tot de in het eerste lid, onderdelen a en e, bedoelde eigendommen met hun aangehorig heaen en gedeelten van zodanige eigendommen, indien die dienen als woning, geldt niet voor de gebruikersbelasting. Evenmin geldt de vrijstelling met betrekking tot de in onderdeel b van het eerste lid bedoelde onroerende zaken voor de belasting ter zake van het genot krachtens eigendom, bezit of beperkt recht indien de gemeente van die zaken niet het genot heeft krachtens eigendom, bezit of beperkt recht.

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 26