Raadsvergadering 27 maan 1995 Agendapunt 9 Onderwerp Overdracht van het kabelTV-net aan NV Frigem Noord-West Friesland Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland. Samen met het aardgasnet werd in 1986 het kabelTV-net op het eiland aangelegd. Dit kon voor een betrekkelijk lage investeringsprijs worden meegenomen bij de totale aanleg. De gemeente werd feitelijk eigenaar van het kabelnet, terwijl de exploitatie in handen werd gegeven van Frigem. In de beginjaren draaide het kabelnet met een (gering) verlies, dat met het toenemen van het aantal abonnees (met name in de hotelbranche en in het zomerhuizengebied) thans is omgeslagen naar een voordelig saldo van ongeveer 10.000.00 per jaar. Reeds vanaf het begin zijn de mogelijkheden beperkt geweest vanwege het door de eilandsituatie reiatief geringe aantal abonnees dat op het net is aangesloten en doordat signaal-aanvoer vanaf het vasteland daardoor in feite een Financieel onhaalbare zaak is. Alle signalen die op het net worden aangeboden worden ter plaatse van de vuurtoren direkt uit de ether opgevangen. Het net biedt dus in feite hetzelfde als elke individuele omroepkijker en -luisteraar ook zelf met geëigende appara tuur kan ontvangen. Door het in de laatste jaren sterk gegroeide aanbod van commerciële omroepstations zijn al vele eilanders er toe overgegaan zelf een ontvangstinstallatie aan te schaffen. De aanschafprijs van dergelijke apparatuur is door de snel gegroeide markt sterk afgenomen en binnen veler bereik gekomen. Het gestaag groeiende zenderaanbod en de vraagstukken die zich mede daardoor op het terrein van de exploitatie van een kabelnet voordoen, vereisen ook een snel inspelen op de veranderende omstandigheden. Dit blijkt met betrekking tot het Vlielandse net voor exploitant Frigem een probleem. Het Vlielandse net is het enige net in het verzorgingsgebied van Frigem. dat nog gemeentelijk eigendom is. Daardoor kan de exploitant vaak niet 'snel om de bocht' met het Vlielandse net. Vandaar dat Frigem heeft voorgesteld het kabelnet in eigendom over te nemen om daarmee tevens de mogelijkheden voor het net aanmerkelijk te kunnen verruimen. De overdracht kan plaatsvinden onder de volgende voorwaarden: 1. Het pakket van TV-zenders wordt uitgebreid met de op Vlieland te ontvangen programma's Discovery Channel Duitsland 1 Duitsland 2 Duitsland 3 CNN Hiervoor zal het abonnementstarief worden verhoogd van 16,75 naar 17,50 per maand. van:

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 16