Voormeld College verkrijgt de status van bestuurscommissie ex artikel 80 e.v. Provincie wet en zal uit dien hoofde de commissaris adviseren over het korpsbeheer Bij het ontbreken van overeenstemming treden Provinciale Staten in een eigen beoorde ling. Het integraal veiligheidsbeleid blijft een gemeentelijke taak. De burgemeester houdt het gezag over de plaatselijke politie. Het beheer van de bovenlokale, voorwaardescheppende. specialistische em grootschalige voorzieningen op het gebied van de brandweer, de rampenbestrijding en de geneeskundige hulpverlening wordt aan de provincie overgedragen. Ook de Alarmcentrale en de Centrale Post Ambulancevervoer worden bestuurlijk bij de provincie aangehaakt. Er wordt van uitgegaan dat de Commissaris van de Koningin als portefeuillehouder voor deze taken wordt aangewezen. De burgemeester heeft echter het opperbevel bij brand. De gemeenteraad bepaalt daarnaast het beleid met betrekking tot de gemeentelijke brandweer. Waar gekozen wordt voor een eenduidige overheidsstruktuur, namelijk een bestuurlijke inrichting van het land van drie volwaardige bestuurslagen (rijk, provincie en gemeente), en gesteld kan worden dat de nu bestaande regio's een relatief zwakke democratische struktuur hebben, is de konstatering gewettigd dat hier sprake is van een verdedigbare keuze. 6. Nota Tuskenspul in relatie tot milieu. Op dit moment hebben de gemeenten een aantal milieu-taken opgedragen aan de WGR- regio's.Voorgesteld wordt die taken elders onder te brengen. De Stuurgroep ziet perspektief in bundeling van krachten. Als gemeenten, provincie en mogelijk ook het waterschap, een gezamenlijke uitvoerings organisatie in het leven roepen, kan aan de eisen van kwaliteit en doelmatigheid beter worden voldaan. De deelnemende overheden betalen voor de af te nemen diensten en verlenen daarna zelf als bevoegd gezag de vergunning, er van uitgaande dat aan voorwaarden van kwaliteit en integraliteit wordt voldaan. Hooguit gedurende een overgangsperiode zou sprake kunnen zijn van gedwongen winkelnering. Op basis van een door Rijk, provincie en gemeenten gezamenlijk opgesteld beleidskader wordt voor de middellange termijn vastgelegd wat van de verschillende bestuurslagen wordt verwacht. Provinciale Staten stellen dit beleidskader vast. Gekonkludeerd kan worden dat -wil kwaliteit voorop blijven staan- samenwerking op het specifieke terrein van het milieu van uiterst groot belang is, met name waar het gaat om de kleine gemeenten. Zoals reeds verwoord is het bij verdere planvorming noodzakelijk dat er beheersbare uitvoeringsorganen zullen worden ingesteld.

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 10