NOTULEN VAN DE RAADSVERGADERING VAN 12 APRIL 1994 Aanvang: 20.00 uur Aanwezig: R.D. van der Mark, burgemeester, voorzitter; M.F. van Randen-Horjus, wethouder; T.A. Renier-Willems, wethouder; mr. B.P. Oosthoek, secretaris J.J. Houter, D.P. Visser, A.M. Jager-Hassing, mr. A. van Keulen, H.J. Vrielink. G. Kleefstra en F.E. Westers, raadsleden. 1. Opening De voorzitter opent de vergadering om 20.00 uur en heet alle aanwezingen welkom. 2. Installatie raadsleden De voorzitter zet de procedure aangaande de installatie van de nieuwe raadsleden uiteen. Daarna gaan de raadsleden staan. De voorzitter leest de eed en belofte voor, waarna hij de eed en belofte bij alle raadsleden afneemt. Hierop feliciteert hij de raadsleden met hun installatie in de gemeenteraad van de gemeente Vlieland. 3. Verkiezing wethouders De voorzitter geeft, alvorens over te gaan tot de verkiezing van de wethouders, het woord aan de raadsleden, als eerste aan mevrouw Van Randen van Algemeen Belang Vlieland. Mevrouw Van Randen: "Nu de wethoudersverkiezingen aan de orde zijn, heb ik er behoefte aan hierover iets te zeggen. Uiteraard hebben we in de krant kunnen lezen dat de kaarten allang geschud waren; de VVD levert de wethouders. Op zijn zachts gezegd hebben wij de afgelopen weken als hoogst onfatsoenlijk en zeer ondemocratisch ervaren. Onfatsoenlijk omdat er in de achterliggende periode door niemand van de fractie van de VVD ook maar de moeite is genomen overleg te plegen met de twee andere partijen, of zelfs ook maar van gedachten te wisselen over de komende raadsperiode. Ik citeer nog even uit uw verkiezingsprogramma: De VVD is voor een college dat steunt op een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Iedere fractie wordt uitgenodigd deel te nemen aan het opstellen van een collegeprogramma en de financiële vertaling ervan. De eerste holle kreet dus. Kennelijk weten de heren alles zelf en hebben ze de komende jaren al voor zichzelf uitgestippeld. Zelfs de uitspraak van 'wij doen het op onze eigen manier' geeft al blijk van weinig inzicht in het besturen van de gemeente. Hiervoor zijn geen eigen manieren, maar regels. Ondemocratisch, omdat er nu twee wethouders komen uit één partij, waarvan één aanstaande wethouder als lijsttrekker niet eens de kiesdeler haalde, nee zelfs maar ruim vijftig stemmen kreeg. Kennelijk heeft de kiezer hier iets mee bedoeld. Er is niets mee gedaan. Dat riekt naar macht. Nu er toch voor deze constructie wordt gekozen, bent u echter niet te benijden, maar neemt een groot risico onder druk te komen te staan van mensen die nu al denken dat er de komende jaren van alles maar kan gebeuren, want de VVD heeft de meerderheid in college en raad. Een moeilijke positie dus. want u heeft te maken met de wet. verordeningen, bestemmingsplannen, enzovoort nietwaar? Al met al een slechte start voor een goede samenwerking. Mijn verhaal klinkt negatief en zo is het ook bedoeld. Algemeen Belang Vlieland maakt zich ernstige zorgen over de toekomst, dat Vlieland op deze ondemocratische wijze bestuurd gaat worden. Wij verzoeken de voorzitter van

Raadsnotulen | 1994 | | pagina 1