Notulen van de raadsvergadering d.d. 13 mei 1987, aanvang 21.30 uur, plaats gemeentehuis. Aanwezig: J.H.G. van de Langenberg, burgemeester (voorzitter), J.H. van Schuppen en P.S. Tiekstra, wethouders, C.A. van de Woestijne, wnd. secretaris, mevrouw M.B. Kiewiet-Rutgersmevrouw T.A. Renier- Willems en de heren mr. A. van Keulen, W.A. Gieles, raadsleden. 1. Opening. De voorzitter opent om 21.30 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Bericht van verhindering is ontvangen van het raadslid mevrouw M.B. van Randen-Horjus. In verband met ontvangen schriftelijke vragen vóór aanvang der vergadering deelt de voorzitter mede, dat deze zullen worden behandeld na het punt begrotingswijzigingen. 2Voorstel van Burgemeester en wethouders tot het voeren van een drietal rechtsgedingen. Onder verwijzing naar de op 28 april jongstleden gehouden informele bijeenkomst met onder andere de heer mr. A.J.H. Geense van het advocatenkantoor mrs. T.H. Boonstra c.s. te Leeuwarden stellen Burgemeester en wethouders voor tot het voeren van rechtsgedingen inzake: I. het niet nakomen van de koopovereenkomsten waarbij door de heer en mevrouw Tischmann-Schierloh de eigendom werd verworven van de percelen kadastraal bekend gemeente Vlieland sektie A nummer 1504, en 1493/1494, respectievelijk plaatselijk bekend als Berkenlaan 15, Berkenlaan 17a en Berkenlaan 17 te Vlieland. II. het niet nakomen van de koopovereenkomst waarbij door de heer en mevrouw Rispens-Westhoff de eigendom werd verworven van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlieland, sektie A nummer 1387, plaatselijk bekend als Dennenlaan 15 te Vlieland. III. ontruiming pand Dorpsstraat 82. Hierbij zij het volgende aangetekend. Ten aanzien van het voeren van rechtsgedingen betreffende onder meer het ontruimen van woningen zijn Burgemeester en wethouders bevoegd krachtens het bepaalde in artikel 209, letter r van de Gemeentewet, tenzij de raad anders bepaalt. Ervan uitgaande, dat de raad laatstgenoemde bevoegdheid niet aan zich trekt, stellen Burgemeester en wethouders voor te besluiten tot het voeren van een rechtsgeding inzake de onder I en II van dit voorstel genoemde zaken. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt met algemene stemmen conform het voorstel van Burgemeester en wethouders besloten. 3Ontwerp-motie - Hr. mr. A. van Keulen inzake brand bestrijding op de Waddenzee, met zienswijze van Burgemeester en wethouders.

Raadsnotulen | 1987 | | pagina 1