1 Notulen van de buitengewone raadsvergadering, gehouden op 1 mei 1987, in hotel Bruin, aanvang 14.00 uur. Aanwezig J.H. van Schuppen, loco-burgemeester (voorzitter), P.S. Tiekstra, wethouder, C.A. van de Woestijne, wnd. secretaris, en de raadsleden mevrouw M.B. Kiewiet-Rutgers, mevrouw M.F. van Randen-Horjus, mevrouw T.A. Renier- Willems, en de heren mr. A. van Keulen en W.A. Gieles 1. Opening. De voorzitter opent om 14.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen hartelijk welkom. 2Installatie van de heer J.H.G. van de Langenberg als Burgemeester van Vlieland. Nadat de waarnemend secretaris voorlezing heeft gedaan van het betreffende Koninklijk Besluit, richt de voorzitter het woord tot de heer Van de Langenberg. In de eerste plaats wenst hij de heer Van de Langenberg geluk met diens benoeming. Gaarne hoopt hij op een goede samenwerking in de toekomst, zulks in het belang van de gemeente Vlieland. In deze gelukwens wil hij ook gaarne het gezin van de nieuwe Burgemeester betrekken. Een woord van dank brengt hij uit aan het adres van de kabinet chef van de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, de heer mr. R. van der Kluit, gezien de snelle werkwijze. Vervolgens draagt hij de ambtsketen over aan de heer Van de Langenberg. Hierop geeft de voorzitter het woord aan de heer mr. Van Keulen, die zich namens alle fracties - met de volgende woorden richt tot de heer Van de Langenberg: "Mijnheer de voorzitter, In deze buitengewone raadsvergadering is de raad bijeen gekomen ten einde over te gaan tot de installatie van de heer Van de Langenberg als Burgemeester van Vlieland. a Op 10 februari van dit jaar waren wij ook in buitengewone vergadering bijeen om gezamenlijk het profiel te schetsen van een nieuwe burgemeester. Vervolgens lijkt alles in de doofpot te worden gestopt. Niemand weet iets of schijnt iets te weten totdat op 10 april 1987 in de pers het bericht verschijnt dat u - mijnheer Van de Langenberg - bent benoemd tot Burgemeester met ingang van vandaag en u tevens al een interview weggeeft. Zonder nu diep in te gaan op het verleden is het allemaal begonnen met de profielschets. Geruchten - Vlieland is daar sterk in zult u wel merken - gingen, dat toen wij aan het schetsen waren de Commissaris van de Koningin al lang wist wie hij op het oog had. Voldoet u nu aan die schets Dat kunnen wij op dit moment in het geheel niet beoordelen. Ik stel mij zo voor, dat we dan beter ieder jaar rond deze tijd in een buitengewone vergadering zouden kunnen bijeen komen om te kijken hoe u zich ontwikkelt en hoe de opvoeding door de raad gestalte heeft gekregen.

Raadsnotulen | 1987 | | pagina 1