NOTULEN VAN DE BUITENGEWONE RAADSVERGADERING P.P. 10 FEBRUARI 1987 AANVANG 14.30 UUR PLAATS: GEMEENTEHUIS. Aanwezig: de heer J.H. van Schuppen, loco-burgemeester de heer P.S. Tiekstra, wethouder de heer C.A. van de Woestijne, waarnemend secretaris Alsmede de raadsleden: mevrouw M. Kiewiet-Rutgers de heer Mr. A. van Keulen mevrouw M. van Randen-Horjus mevrouw T. Renier-Willems Afwezig: (met kennisgeving) de heer M.L. de Gorter 1. Opening De waarnemend voorzitter opent om 14.30 uur de vergadering en heet de raadsleden welkom. In het bijzonder heet hij daarbij welkom: de Conmissaris der Koningin in de provincie Friesland de heer H. Wiegel en de chef van het Kabinet van de Conmissaris der Koningin, de heer Mr. R. van der Kluit. Het betreft hier een voor Vlieland wel zeer belangrijke buiten gewone raadsvergadering omdat vanmiddag namelijk het profiel zal worden geschetst van de nieuwe burgemeester van Vlieland. Na de mededeling dat de heer de Gorter met kennisgeving afwezig is geeft de waarnemend voorzitter hierop het woord aan de heer Conmissaris der Koningin, de heer Wiegel. 2. Profielschets van de nieuw te benoemen burgemeester van Vlieland De heer Wiegel zegt gaarne na de te geven profielschets even tuele vragen die er zouden zijn te willen beantwoorden en ook zelf nog enige opmerkingen te willen maken. Volgens zijn ambtsinstructie gaat de Conmissaris der Koningin naar de gemeente om te horen welke eisen men aan de nieuw te benoemen burgemeester zoal stelt. Helaas door weersomstandigheden ver hinderd konden hij en zijn kabinetschef, de heer van der Kluit vorige week niet komen. Nu hebben zij daarvoor overigens een storm moeten trotseren. Zoals het er nu uitziet hebben zich voor de burgemeesters vacature 42 sollicitanten aangemeld, waaronder één vrouw. Qua politieke kleur betreffen het 20 sollicitanten P.v.d.A.; 13 V.V.D., 3 C.D.A., 1 D66, 4 onbekende en één onafhankelijke. Daaronder bevinden zich ongeveer 8 wethouders; meer uit ambtelijke sfeer waaronder gemeente en provincie, bijna 20 en nog een aantal uit de onderwijswereld en ook wat militairep. Wat dat betreft is het aanbod dus wijd gespreid. Hij zou nu gaarne van de leden van de raad horen hoe men zich de nieuwe burgemeester qua kwaliteiten voorstelt. Daarna wil hij uiteraard desgewenst wel vragen hierover beantwoorden en nog iets zeggen over de verdere procedure.

Raadsnotulen | 1987 | | pagina 1