NOTULEN VAN DE RAADSVERGADERING P.P. 22 DECEMBER 1986 AANVANG: 13.30 uur PLAATS: GEMEENTEHUIS Aanwezig: de heer A. Visser, voorzitter; de heer C.A. van de Woestijne, wnd. secretaris; mevrouw M.B. Kiewiet-Rutgers de heer A. van Keulen, mevrouw T.A. Renier-Willems de heer M.L. de Gorter, mevrouw M.F. van Randen-Horjusraadsleden. Afwezig (met kennisgeving) de heer J.H. van Schuppen en de heer P.S. Tiekstra (wethouders). 1Opening. De voorzitter opent - na vaststelling dat het vereiste quorum aanwezig is - de vergadering en heet allen welkom. 2. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot verhoging van de reinigings rechten per 1 januari 1987. Nadat ter raadsvergadering van 18 december jongstleden is besloten de tarieven van de Verordening Reinigingsheffingen voor het jaar 1987 niet te verhogen, dit in tegenstelling tot het voorstel van ons College (5%), menen Burgemeester en wethouders op dit onderwerp te moeten terugkomen. Het besluit de reinigingsheffingen niet te verhogen druist in feite in tegen de tendens de diverse in aanmerking komende belastingen trendmatig te verhogen. Dit temeer omdat zij van mening zijn dat er verder moet worden gestreefd de dekking van de werkelijke kosten over een termijn van enkele jaren in een gunstige verhouding te laten staan. Deze dekking is thans (1986) 61%, terwijl wij streven naar een dekkingspercentage van 65 a 70. Mede in dit licht en het feit dat verwacht mag worden dat de wer kelijke kosten van 1987 ten opzichte van die van 1986 een lichte stijging zullen ondergaan, betekent een onveranderd tarief van de reinigingsheffingen juist een afwijking van het streven, namelijk een teruggang van het dekkings percentage Burgemeester en wethouders zijn zich ervan bewust dat de reinigingsheffingen in 1985 en 1986 bovenmatig zijn gestegen, maar stellen desondanks toch voor de reinigingsheffingen in elk geval trendmatig aan te passen middels een verhoging van 2%. Daarmee wordt bereikt dat het dekkingspercentage op om streeks 61 kan worden gehandhaafd. Zij stellen voor overeenkomstig het overgelegde ontwerp-raadsbesluit te be sluiten en deze conform hun advies vast te stellen. Op verzoek van mevrouw Van Randen brengt de voorzitter dit voorstel in stemming. Op grond van loting wordt de hoofdelijke stemming aangevangen bij mevrouw Kiewiet. Met 4 tegen 1 stem (tegen stemt mevrouw Van Randen) wordt het voor stel van Burgemeester en wethouders aangenomen.

Raadsnotulen | 1986 | | pagina 1