NOTULEN VAN DE RAADSVERGADERING VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 Aanvang: 20.00 uurPlaats: gemeentehuis Aanwezig: de heer A. Visser, voorzitter de heer W. Brandsma, wethouder de heer J.H. van Schuppen, wethouder mevrouw M.F. van Randen-Horjus mevrouw A. Soolsma-Hoedemaker de heer P. Stuivenga, de heer H.T. Westers, raadsleden de heer E. Mooij, notulist Afwezig met kennisgeving: de heer P.S. Tiekstra, raadslid 1. Opening Om acht uur opent de voorzitter de vergadering en heet een ieder welkom. Hij deelt mede, dat de heer Tiekstra bericht van verhindering heeft gegeven in verband met vakantie. 2. Ingekomen stukken en mededelingen Alvorens de ingekomen stukken aan de orde te stellen, heeft de voorzitter een drie-tal mededelingen. Hij deelt mede dat hij dezelfde middag aanwezig is geweest bij een vergadering van het algemeen bestuur van het O.L.A.F., alwaar het groene licht is gegeven voor de proef van één jaar voor afvoer van het huisvuil via pers containers, hetgeen een besparing zal opleveren van 70.000,Er zal op huur- basis een wagen perscontainer worden ingeschakeld, waarbij de huurprijs lager zal komen te leggen dan het eerder investeringsbedrag van 54.000,Knelpunt voor de start van de proef is echter de maximale belasting van de aaniandingsbrug van de boot. Hier zal echter op zo kort mogelijke termijn iets aan worden gedaan. Als tweede mededeling wil hij reageren op een artikel in een plaatselijk politiek blad, waarin de vrees werd geuit dat de gemeente alsnog zou worden aangesproken voor de aansluitkosten op de Texelleiding. De voorzitter kan echter mede delen dat Texel als een soort compensatie een bedrag van 40.000,zal ontvangen van de Gasunie. Hij wil met nadruk stellen dat mogelijke claims voor eens en voor altij d van dè baan zijn. Tenslotte leest de voorzitter een gedeelte van de inhoud voor van een brief van de rederij Doeksen die op 19 december bij het gemeente bestuur is binnengekomen: "In het algemeen gaan de tarieven omhoog met drie procent. De tarieven voor de inwoners van de beide eilanden zullen vanaf 1 januari 1986 extra worden verhoogd en wel zodanig, dat in een tijdsbestek van vijf jaar deze tarieven op de helft van de niet-eilander-tarieven wor den gesteld. Voor 1986 betekent deze aanpassing

Raadsnotulen | 1985 | | pagina 1