NOTULEN VAN DE RAADSVERGADERING D.D. 31 MEI 1985 Aanvang: 19.00 uur Plaats gemeentehuls Aanwezig: De heer AVisser, voorzitter De heer W. Brandsma, wethouder De heer J.H. van Schuppen, wethouder De heer P. Stuivenga, Mevrouw M.F. van Randen-Horjus, Mevrouw ASoolsma-Hoedemaker De heer P.S. Tiekstra, raadsleden De heer C.A. van de Woestijne, wnd-secretaris Afwezig met kennisgeving: De heer H.T. Westers, raadslid 1. Opening De voorzitter opent om 19.00 uur de vergadering en heet allen welkom. In verband met de afloop van Werkverruimende Maatregel (W.V.M.) ten aanzien van de assistent-beheerder per 1 juni 1985, heeft deze vergadering een spoedeisend karakter, aldus de voorzitter. 2. Beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de aanstelling van een assistent-beheerder in het Bezoekerscentrum In juni vorig jaar heeft het Bezoekerscentrum de deuren voor het publiek geopend. De personele bezetting bestaat sedertdien uit een beheerder voor 40 uur per week en een assistent-beheerder voor 32 uur per week. De salariskosten van de beheerder worden via de I.S.P.-regeling voor rekening genomen van het ministerie van Landbouw en Visserij, terwijl de assistent-beheerder in eerste instantie is aangesteld in het kader van de W.V.M.hetgeen een aanstelling van maximaal negen maanden op arbeidscontract inhoudt. De hieruit voortvloeiende salariskosten worden gesubsi dieerd door het arbeidsbureau. De W.V.M.-aanstelling heeft geduurd van 1 juli 1984 tot 1 april jongstleden. Vanuit de beheerscommissie van het Bezoekerscentrum is de wens naar voren gebracht om het dienstverband met de assistent-beheerder te con tinueren. Gelet op de (niet onaanzienlijke) financiële consequenties, is door Burgemeester en wethouders van alle zijden onderzocht een zowel financieel als praktisch uit voerbare oplossing te vinden om aan deze wens van de beheerscommissie tegemoet te komen. Zij zijn hierbij uiteindelijk op twee mogelijkheden uitgekomen. Ten eerste een aanstelling op arbeidscontract voor minimaal zes maanden; doch deze oplossing vol doet huns inziens niet geheel aam de geuite wensen. Financieel gezien, is deze op lossing de goedkoopste, ca. 14.200,bij 32 uur per week. -2-

Raadsnotulen | 1985 | | pagina 1