Notulen raadsvergadering d.d. 27 maart 1984 aanvang 16.00 uur in het gemeentehuis van Vlieland Aanwezig: A. Visser, voorzitter W. Brandsma, wethouder H. van Dijk-Pos, wethouder M.F. van Randen-Horjus, A. Soolsma-Hoedemaker, A.A. de Bie, P. Stuivenga, P.S. Tiekstra, raadsleden 1. Opening De voorzitter opent om 16.00 uur de vergadering. Van de heer Tiekstra is de mededeling ontvangen dat hij op een later tijdstip ter vergadering zal ver- schijnen. 2. Bespreking Beleidsplan 1984 EEN PAS OP DE PLAATS ter voorkoming van extra trendmatige belastingverhogingen Paragraaf I: Inleiding Tijdens de behandeling van de begroting 1984 in december van het vorig jaar hebben burgemeester en wethouders de raad toegezegd met een beleidsplan te komen voor 1984. Een beleidsplan oogt mooi, indien daar diverse fraaie projecten in staan. Diverse fraaie projecten betekenen echter vaak een verhoging van de jaarlijkse lasten. Tegenover een verhoogde last, zal een verhoogde inkomst moeten staan. Juist in deze tijd staat zowel de inkomst van de gemeente alsook van haar in gezetenen onder sterke druk. I De gemeentelijke inkomsten bestaan voor ca. 79% uit de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Deze uitkering zal in de komende jaren dalen. Het op peil houden van het huidige voorzieningenpakket betekent derhalve dat de overige inkomsten - waarvan de belastingen het grootste onderdeel vormen - zullen moeten stijgen. Het uitvoeren van diverse fraaie projecten zal een extra stij ging betekenen van de te heffen belastingen. Burgemeester en wethouders hebben zich de vraag gesteld of de ingezetene graag fraaie projecten gerealiseerd ziet tegen de achtergrond van een forse belastingverhoging of liever sobere tot geen projecten tegen de achtergrpnd van een normale trendmatige belastingverhoging. Als uitgangspunt van dit beleidsplan hebben zij gekozen voor: projecten; prima maar geen extra boven- 1 rendmatige belastingverhogingen Basis voor dit beleidsplan kan alleen maar zijn de financiële positie van de gemeente nu en morgen. -2-

Raadsnotulen | 1984 | | pagina 1