Notulen raadsvergadering dd. 14 oktober 1982 aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Aanwezig A. Visser, voorzitter W. Brandsma en H. van Dijk-Pos, wethouders A.A. de Bie, mevr. M.F. van Randen-Horjusmevr. A. Soolsma-Hoede- maker, P. Stuivenga en P.S. Tiekstra, raadsleden 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Beëdiging nieuw-benoemde raadsleden In handen van de voorzitter leggen achtereenvolgens de nieuw-benoemde raads leden de zuiverings- en ambtseed af. De belofte wordt afgelegd door mevr. A. Sools- ma-Hoedemaker en P.S. Tiekstra. De voorzitter feliciteert de raadsleden met hun benoeming en spreekt de hoop uit op een goede samenwerking. 3. Verkiezing wethouders De heer de Bie zegt namens Algemeen Belang Vlieland (A.B.V.), het CDA en de VVD mevr. van Dijk-Pos en de heer Brandsma kandidaat te stellen. Voor een nadere motivering verwijst hij naar de over dit onderwerp gehouden bespreking tussen partijen op 20 september 1982. Een verslag van het besprokene overhandigt hij vervolgens aan de voorzitter. Er zijn geen tegenkandidaten. Op verzoek van de voorzitter fungeren de heren Stuivenga en Tiekstra als stem- opnemers. Na opening der stembriefjes blijken 5 geldige stemmen en 2 blanco te zijn uitge bracht op mevr. van Dijk en 6 geldige stemmen en 1 blanco op de heer Brandsma, weshalve beiden zijn benoemd. Mevr. van Dijk-Pos verzoekt en verkrijgt het woord: "Voorzitter, dames en heren raadsleden, geachte aanwezige op de tribune. Ik wil een woord van dank uitspreken, naar de raad, voor het in mij gestelde vertrouwen, om mij als uw wethouder te benoemen. Ik ben mij zeer wel bewust van de verantwoordelijkheid die deze functie op mij legt. Ik schuw deze verant woordelijkheid niet, en zal mij optimaal inzetten, om uw vertrouwen waar te maken. Ik hoop aan het werk te kunnen gaan met u, in een sfeer van samenwerking, en met respect voor eikaars meningen in het belang voor ons eiland." 4. Benoeming vertegenwoordigers in diverse bestuursorganen en -commissies Gezien het feit dat diverse bestuursorganen en -commissies er bij de gemeente op hebben aangedrongen om zo spoedig mogelijk nieuwe vertegenwoordigers te benoemen, is dit agendapunt bij deze eerste bijeenkomst van de nieuwe raad op de agenda gep] aatst A. Benoeming leden Raad Regio Friesland-Noord I. In artikel 6 van deze gemeenschappelijke regeling wordt de samenstelling ge regeld van de Regioraad. In een schrijven van 17 september jlwijst de voorzitter van de raad er op dat het van belang is dat bij de aanwijzing van de leden van de raad aan dacht wordt geschonken aan de wenselijkheid dat de Regioraad in zijn politieke samenstelling zo veel mogelijk een afspiegeling vormt van de politieke samen stelling van de gezamenlijke gemeenteraden en dat wat het dagelijks bestuur - betreft een -

Raadsnotulen | 1983 | | pagina 1