A. Visser, voorzitter W. Brandsma en H. van Dijk-Pos, wethouders M. van Randen-Horjus, A.A. de 3ie, P.S. Tiekstra en P. Stuivenga, raadsleden Notulen raadsvergadering dd. 3 oktober 1983 aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Vlieland Afwezig met kennisgeving A. Sooisma-Hoedemaker 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Hij deelt mede, dat mevr, A. Sooisma-Hoedemaker heeft medegedeeld verhinderd te zijn om deze vergadering bij te wonen. 2. Voorstel van burgemeester en wethouders inzake het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de bouw van 10 woningwetwoningen Na veelvuldig overleg met de aannemer en de provinciale direktie van Volkshuis vesting kunnen burgemeester en wethouders de raad thans nader informeren over -( de te realiseren 10 woningwetwoningen in het bestemmingsplan Dennenlaan-Noord. Met dit overleg is bereikt dat de zgn. meerkosten i.v.rn. eilandsituatie welke ruim 17% van het totale stichtingskostenbedrag zijn, voor de huurprijsbepaling buiten de stichtingskoster, blijven. De jaarlijkse bijdrage van het rijk zal wel rekening hou den met deze extra kosten. De te realiseren woningen zullen op een andere - t.a.v. de muren - dan de tradi tionele wijze gebouwd worden. De bouw via dit systeem is minder gevoelig voor zo genaamde niet werkbare dagen, voorts heeft de spouwloze muur zo'n dikte dat zonder gebruik van isolatiemateriaal aan de isolatievoorwaarden wordt voldaan. De bouw tijd bedraagt in totaal slechts 100 werkbare dagen. Volgens het plan worden vijf blokjes van twee woningen gebouwd. Vier van de vijf blokjes worden min of meer gesitueerd rond een pleintje welk komt te liggen tussen het Gangboord en het verlengde van de Lutinelaan. Het vijfde blokje komt noord oostelijk van de overige acht te liggen aan het verlengde van de Lutinelaan. Het plan is zo opgezet dat naast iedere woning de ruimte bestaat om een car-port of garage te realiseren. Het bouwplan bevat één type woning voorzien van drie slaapkamers, geen zolder, berging op de begane grond en op de eerste verdieping, open keuken en wordt voor zien van sparingen om de huurder in de gelegenheid te stellen om eventueel later een dubbelwandige, geïsoleerde rookgasafvoerkanaal vanaf de woonkamer aan te brengen. Geen van de woningen krijgt zelfstandig een c.v.-ketel, voor het totale complex wordt één centraal ketelhuis gebouwd vanwaar de warmte wordt betrokken. Voorts wordt dit complex aangesloten op het centraal antenne-systeem van de wonin gen Gangboord. Over bovengenoemde bouw is overeenstemming bereikt met het aannemersbedrijf Tasta b.v. te Leeuwarden De totale stichtingskosten voor huurprijsberekening van deze 10 woningen bedragen 1.053.668,36 waarbij de kale huurprijs wordt f 461,per maand of zoveel meer of minder (en dat zal een geringe afwijking kunnen zijn) als door de direktie van de Volkshuisvesting wordt goedgekeurd. Op grond van het vorenstaande stellen b. en w. voor te besluiten tot de bouw van 10 woningwetwoningen, een en ander conform de bijgevoegde plannen en het hierbij gevoegde ontwerp-besluit, echter onder de voorwaarde, dat de kale huur van deze woningen (exclusief de eventueel nog later voorkomende meerkosten en risicover- - rekening) -

Raadsnotulen | 1983 | | pagina 1