Notulen raadsvergadering dd. 5 juli 1982 Aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Aanwezig A. Visser, voorzitter; H.M. van Eek en P.S. Tiekstra, wethouders; W. Brandsma, M.L. de Gorter, S. van Engelsdorp Gastelaars, P. Stuivenga en J.M. van Grinsven, raadsleden. 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen hartelijk welkom. 2. Toelating raadsleden, met voorstel van burgemeester en wethouders Tijdens de op 29 juni jl. gehouden raadsvergadering is m.b.t. het onderzoek van de geloofsbrieven van de op grond der op 2 juni jl. gehouden verkiezing door een meerderheid van de raad besloten om de geloofsbrieven van de onderstaande personen: 1. de heer A.A. de Bie 2. de heer W. Brandsma 3. de heer H.M. van Eek 4. mevrouw M.F. Horjus e.v. van Randen 5. de heer J.H. van Schuppen 6. de heer H.T. Westers niet verder in behandeling te nemen op grond van het feit, dat naar het oordeel van de raad artikel U 9 van de Kieswet van toepassing is, omdat een meerder heid van de raad zijn twijfels heeft over de juistheid van de uitslag der gehouden verkiezing Reeds in een eerder stadium had een meerderheid van de raad reeds als zijn oordeel uitgesproken, dat - ondanks de vormfouten die gemaakt zijn - de gehouden stemming geldig was, weshalve naar het oordeel van de raad artikel U 7 van de Kieswet niet van toepassing was. Inmiddels is voor burgemeester en wethouders wel vast komen te staan, dat tegen deze beide besluiten beroepen zullen worden aangetekend bij de afdeling Recht spraak van de Raad van State. Zij hebben zich omtrent de konsekwenties van de indiening van deze beroepschrif ten bij de Raad van State uitvoerig op de hoogte gesteld en moeten concluderen, dat met zekerheid kan worden aangenomen dat bedoelde beroepen zullen worden gehonoreerd in dier voege dat aan een herverkiezing niet te ontkomen zal zijn. B. en w. zijn van oordeel, dat de democratie er niet mee gediend is om in deze gevallen eerst de uitspraken van de Raad van State af te wachten, mede gezien het daarmee verbonden -tijdverlies, aangezien de Raad van State een nader onder zoek zal moeten instellen m.b.t. de gang van zaken tijdens en na de verkiezing. Vandaar dat een meerderheid van hun college van mening is, dat het in dit stadium bestuurlijk gezien juister is om uw raad voor te stellen om terug te komen op uw besluiten, gedaan tijdens de op 29 juni jl. gehouden openbare raadsvergade ring, hetgeen inhoudt dat: - a. de raad zijn -

Raadsnotulen | 1983 | | pagina 1