Notulen raadsvergadering dd. 26 april 1983 Aanwezig A. Visser, burgemeester W. Brandsma en H. van Dijk-Pos, wethouders mevr. A. Soolsma-Hoedemaker, dhr. A.A. de Bie, P.S. Tiekstra, P.Stui- venga; Afweatnd mei kennisgeving: mevr. M. v.Randen-Horjus Opening De voorzitter open<^ de vergadering om 20.25 uur en heet allen welkom. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. Vlaar als gemeentearts De heer P. Vlaar heeft verzocht om hem met ingang van 1 mei a.s. ontslag te verlenen uit zijn funktie van gemeentearts van Vlieland. B. en w. stellen voor dit ontslag eervol te verlenen. Aangezien b. en w. nog niet zeker ervan zijn met ingang welk tijdstip de opvolger van de heer Vlaar in diens funktie kan beginnen stellen zij voor om het ontslag te verlenen m.i.v. een nog nader door hun college vast te stellen datum. De voorzitter zegt dat b. en w. het gevraagde ontslag van de heer Vlaar wel be treuren De heer Stuivenga sluit zich hierbij aan. De heer De Bie en de heer Tiekstra zouden graag zien dat de gehele bevolking nog de gelegenheid krijgt om afscheid van het echtpaar te nemen. Hierna wordt conform het voorstel van b. en w. besloten. Voorstel van burgemeester en weihouders tot het benoemen van een gemeentearts Ingevolge de bij raadsbesluit van 27 november .1983 vastgestelde "Instructie voer de gemeentearts in de gemeente Vlieland" wordt de gemeentearis door de raad be noemd uit een door burgemeester en wethouders opgemaakte voordracht van ten minste twee wettelijk bevoegde artsen. In verband mei het verzoek van de heer P. Vlaar om hem m.i.v. 1 mei a.s. ont slag te willen verlenen als gemeentearts hebben b. en w. in het "Nederlands Tijdschrift voor de Geneeskunde" een afvertentie geplaatst waarin deze vakature onder de aandacht is gebracht van eventuele gegadigden. Oo deze advertentie ziin ruim 75 reacties ontvangen. Na een zeer nauwgezette en diepgaande selectie resteerde eer zestal meest geschik te kandidaten. Deze 6 kandidaten zijn met hun echtgenoten op woensdag, 20 april jl. uitgenodigd voor een nadere kennismaking. Het betrof hier de volgende artsen (in alfabetische volgorde): j .D. Buiter, 31 jaar, wonende Ferwerd, gehuwd, echtgenote tevens huisarts; S. Dijkstra, 32 jaar, gehuwd, wonende te Epe, echtgenote eveneens arts; D.D.Heumoud 31 jaar. gehuwd, wonende te Groningen, heeft diverse malen dhr. Vlaar vervangen als huisarts; j.A. Kruijt, 29 jaar, gehuwd, wonende te Zuidhorn. Heeft diverse huisartsen prak tijken waargenomen; H.J. Reesink -

Raadsnotulen | 1983 | | pagina 1