Notulen raadsvergadering dd. 31 maart 1983 aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Aanwezig A. Visser (voorzitter) Mevr. H. van Dijk-Pos en W. Brandsma (wethouders) Mevr. M.F. van Randen-Horjus en A. Soolsma-Hoedemakerde heren A.A. de Bie, P. Stuivenga en P.S. Tiekstra (raadsleden) j Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2 ingekomen stukken en mededelingen Ingekomen stukken 1.K.B. dd. 20-1-83, nr. 7 houdende goedkeuring van de Verordening op de heffing van begrafenisrechten; 2.K.B. dd. 7-2-'83» nr. 9 houdende goedkeuring van de wijz. Verordening huis- vui 1/ rei m vings reen t 3.K.B. dd. 21—2—83nr. 4 houdende goedkeuring van de wijz. Verordening onroerend- ooedbelasting 4.beschikking van de wnd. voorzitter van de afd. Rechtspraak van de Raad van Sta te op het verzoek om toepassing van art. 80 van de Wet op de Raad van State i.h. geschil tussen T.F.J. Pronker en Gedeputeerde Staten van Friesland en burge meester eri wethouders van Vlieland; 5.controlerapporten van het Verificatieburo betreffende de controle van de financiële administr. Ie kw.'83 van de Alg. Dienst, het Woningbedrijf en de Stichting Recre- atiebelangen Vlieland; 6.kennisgeving van het gemeentebestuur van Terschelling betr. uw motie inzake voor ontwerpplan bejaardenooraen Friesland; 7.landelijk plan voor de openbare bibliotheekvoorziening 1983-1985. Op de vraag van de heer Tiekstra of het gemeentebestuur ook heeft gereageerd op de brief van Rijkswaterstaat inzake de afschaffing van de huidige max. snelheid op wegen buiten de bebouwde kom antwoordt de voorzitter, dat b. en w. dit inmid dels hebben gedaan; daarbij is bezwaar gemaakt tegen dit voornemen. Mededel ingen De voorzitter deelt mede, dat per 1 mei a.s. een nieuwe postcommandant der Rijks politie is benoemd, t.w. de heer Poppema uit Hillegom. Voorts dat op 7 april a.s. de diverse drank- en horeca gelegenheden in het dorp zullen worden geinspecteerd op naleving der diverse wetten en verordeningen. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming met algemene stemmen conform het voor stel van b. en w. besloten. Notulen van de vergaderingen van 17 januari en 22 februari 1983 De heer Tiekstra zegt zijn excuus nog te willen aanbieden m.b.t. zijn opmerking bij de 5e begrotigingswijziging; hij wist wel waar die was en zou het niet prettig vinden indien men zich daardoor gekwetst voelde. M.b.t. de kwestie verkeersdrempels zegt de heer Tiekstra nog te willen opmerken, dat de 30 km snelheid een alternatief kan bieden. De voorzitter antwoordt dat dit niet zomaar moeelijk is omdat de indeling van de weg niet aan de hiervoor ge stelde eisen voldoet. Op de vraag van de heer Tiekstra hoe hel lijkt met de boilers van het PEB antwoordt de voorzitter dat er nog geen antwoord is ontvangen van het PEB. Hij heeft even wel goede hoop dat dit wel zal lukken. 4. Voorstel van b. en w.

Raadsnotulen | 1983 | | pagina 1