Notulen raadsvergadering dd. 16 december 1981 aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Aanwezig: A. Visser, voorzitter H.M. van Eek, wethouder W. Brandsma, J.M. van Grinsven, M.L. de Gorter, S. van Engelsdorp Gastelaars en P. Stuivenga, raadsleden Afwezig P.S. Tiekstra (wethouder) 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet allen welkom. 2. Ingekomen stukken en mededelingen Ingekomen stukken 1 .-Goedkeuring c.q. bericht van ontvangst van G.S. van Friesland, dd. 6 november'8l nr. 26148 inzake de Bouwverordening; 2.-circulaire van G.S. van Friesland dd. 23 november 1981, nr. 28891, betr. de herziening Ubink-normen gemeentesecretarissen en -ontvangers; 3.-de begroting 1982 van de Stichting Huisvesting Bejaarden Vlieland; 4.-diverse goedgekeurde begrotingswijzigingen van de Regio Friesland-Noord. Ter vergadering deelt de voorzitter mede, dat de agendapunten betreffende toeristen belasting en onroerend-goedbelasting van de agenda worden afgevoerd gezien de korte tijd van voorbereiding. Wel zou hij graag nog zien opgevoerd een voorstel betreffende de garantie van een geldlening t.b.v. de Stichting Recreatiebelangen Vlieland. Besloten wordt om dit punt te behandelen nd de begroting 1982. Voorts deelt de voorzitter mede, dat er een goede voortgang is in de plannen om te komen tot de bouw van zgn. 1-2 persoons huishoudenswoningen. Dan is er een gesprek geweest met de NV Frigas over de mogelijke aansluiting op het aardgasnet. Ook zal er nog een gesprek zijn met de Gasunie, maar in dit stadium kan hij hierover nog geen nadere mededelingen doen. Hierop worden conform het voorstel van b.en w. bovengenoemde stukken voor kennis- j geving aangenomen. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het vaststellen van een Winkelsluitings- verordening In zijn vergadering van 12 oktober 1978 heeft de raad vastgesteld de Winkelslui tingsverordening Vlieland, Deze verordening heeft op grond van art. 14a van de Winkelsluitingswet formeel op 1 november jl. haar werking verloren. Met de Ondernemersvereniging hebben b. en w. correspondentie gevoerd omtrent de wenselijkheid de huidige verordening op bepaalde punten te wijzigen c.q. aan te vullen. De tot nu toe door deze vereniging voorgestelde regelingen zijn echter bin nen het kader van de wet niet uitvoerbaar. Aang ezien b. en w. de indruk hebben dat met de huidige verordening adequaat op de Vlielandse situatie kan worden ingespeeld menen zij dat deze regeling wederom kan worden vastgesteld. Mochten er van de

Raadsnotulen | 1982 | | pagina 1