Notulen raadsvergadering dd. 6 juli 1981 aanvang 17.15 uur in het gemeentehuis Aanwezig A. Visser, voorzitter H.M. van Eek, wethouder J.M. van Grinsven, W. Brandsma, S. van Engelsdorp Gastelaars en P. Stuivenga, leden van de raad Afwezig (met kennisgeving) P.S. Tiekstra (wethouder) en M.L. de Gorter (raadslid) Opening De voorzitter opent om 17.20 uur de vergadering en heet allen welkom. Ontslag directeur Mavo-school Door de directeur van de openbare mavo-school alhier, de heer S.C. van Lokhorst, is verzocht om hem met ingang van een in onderling overleg te bepalen datum, doch uiterlijk m.i.v. 1 oktober a.s. ontslag te verlenen in verband met zijn be noeming aan de Rijksscholengemeenschap voor V.O. in Stolzenau (W.Dld.). Omtrent het ontslag bepaalt art. 39 van de Wet op het Voortgezet Onderwijs en de art. II-Dljo. 1I-D7 van het Rechtspositiebesluit V.W.O., dat dit ontslag door het bevoegd gezag, i.e. uw raad, eervol wordt verleend. Gezien het^vorenstaande stellen b. en w. dan ook voor om aan de heer S.C. van Lokhorst op zijn verzoek eervol entslag te verlenen uit zijn betrekking van direc teur aan de openbare mavo-school alhier met ingang van een door b. en w. nader te bepalen datum. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt met algemene stemmen conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. Benoeming nieuwe directeur mavo-school, met voorstel van burgemeester en wethouders In de wegens het vertrek van de heer S.C. van Lokhorst ontstane vakature van directeur aan de mavo-school dient te worden voorzien. Art. 39 van de Wet op het Voortgezet Onderwijs bepaalt hieromtrent, dat het be voegd gezag, dat is in dit geval in deze gemeente op basis van het raadsbe sluit van 28 mei 1973 de raad, de directeur benoemt, na ingewonnen advies van de Inspecteur (art. 43 V.W.O.). Nadat bekend was geworden, dat binnen het eigen lerarenkorps belangstelling be stond voor de vakature hebben b. en w. in overleg met de Inspecteur van het V.O., gekozen voor een vervulling van de vakature vanuit het eigen lerarenkorps. Voor de vervulling van de daardoor ontstane vakature voor een lera(a)r(es) zijn inmiddels de benodigde oproepingsadvertenties geplaatst in de diverse vakbladen. Ter vervulling van de vakature van directeur hebben zich de volgende personen aangemeld, t.w. (in alfabetische volgorde): a. de heer G.J.H. van Dongeren en b. de heer W.M. Verzijden, beiden wonende te Vlieland. Van de beide kandidaten kunnen de olgende bijzonderheden worden vermeld. - G.J .H. van Dongeren- i

Raadsnotulen | 1981 | | pagina 1