Notulen raadsvergadering van 1 april 1981 aanvang 20.00 uur Aanwezig A. Visser, voorzitter H.M. van Eek en P.S. Tiekstra, wethouders W. Brandsma, S. v.Engelsdorp Gastelaars, P. Stuivenga en M.L. de Gorter, raadsleden Afwezig (met kennisgeving) J.M. van Grinsven 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet allen welkom. 2. Ingekomen stukken en mededelingen Ingekomen stukken 1 .-Waddenbulletin 1981/1; 2.-Rondschrijven van het Provinciaal Overleg van Projecten van Mensen zonder Werk dd. 12 febr. 1981; 3.-jaarverslag 1980 van de Stichting Volkscrediet te Leeuwarden. Mededelingen geen. B. en W. stellen voor om bovenstaande stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Brandsma merkt op een brief te hebben ontvangen van het actiecomité "Vrije Vogels, Gekooide Mensen", waar hij graag op wil reageren in deze bijeen komst. De voorzitter antwoordt dat deze brief ook door de overige raadsleden is ontvangen en met een directe behandeling bestaat bij de raad dan ook geen moeite, zo blijkt hem bij navraag. Na verkregen toestemming leest de heer Brandsma de brief voor, waarvan de in houd luidt als volgt: "Geachte raadsleden, Om in het kort u de zaak duidelijk te maken, het volgende: Door een vingerwijzing van het Projectbureau voor de Interprovinciale Structuur schets voor het waddengebied, werd ons als actiegroep, VRIJE VOGELS GEKOOIDE MENSEN, de tip gegeven, dat een kaart van CRM bij de gemeenten ter beoordeling lag. Wij hebben deze kaart in Leeuwarden mogen zien en moeten u tot onze spijt zeggen, dat hetgeen deze kaart duidelijk maakt, niet in overeenstemming is met hetgeen CRM hier op een hoorzitting toezegde. Nu het cardinale punt: Onze mensen o.a. de heer Manting, mevrouw v.d. Ploeg en de heer Hoedemaker hebben een onderhoud aangevraagd met B. en W. om die gebreken in de kaart te bespreken. Maandagmiddag jl. werden wij gebeld door de heer v.d. Woestijne, dat hij namens B. en W. ons moest mededelen, dat het college er geen nut in zag ons te horen, om tot een standpunt te komen. Omdat de raad een controlerende taak, en uiteindelijk de zeggenschap heeft, ver zoeken wij u het college duidelijkheid van zaken te geven en menen dan ook, dat zo een commentaar op de kaart van CRM door het gehele gemeentebestuur had moeten worden genomen. Fouten in de kaart zijn: le. Het betonde vaarwater Vliesloot is niet in kaart gebracht. 2e. Het vaarwater over de wal van Vliesloot naar Franse gaatje idem. 3e. Het vaarwater over het wantij van Vliesloot naar Keteldiep (vaarwater naar - Texel idem

Raadsnotulen | 1981 | | pagina 1