Notulen raadsvergadering dd. 15 december 1980 aanfang 19.00 uur Aanwezig A. Visser, voorzitter H.M. van Eek en P.S. Tiekstra, wethouders W. Brandsma, M.L. de Gorter, J.M. van Grinsven en P. Stuivenga, raadsleden Afwezig (met kennisgeving) de heer S. van Engelsdorp Gastelaars 1. Opening De voorzitter opent om 19.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Beëdiging nieuw ingekomen raadslid, de heer J.M. van Grinsven De heer van Grinsven legt achtereenvolgens de zuiverings- en ambtseed af in handen van de voorzitter d.m.v. de belofte. 3. Ingekomen stukken en mededelingen 1.-Schrijven van G.S. van Friesland, afd.Kab. nr. 31055 dd. 7 nov.'SO inzake de autover'goeding van burgemeesters; 2.-;verslag bespreking bootdiensten dd. 10 september 1980; 3.-reactie van G.S. van Friesland op de Nota Zoute Veren; 4.-afschrift van een schrijven van G.S. van Friesland aan de H.I.D. v.d. Land inrichting inzake de afsluiting van broedterreinen op Vlieland; 5.-controlerapport van het Verificatieburo betr. de jaarrekening 1978 van de Stichting Recreatiebelangen Vlieland; 6.-controlerapport van het Verificatieburo betr. het 3e kw. Algemene Dienst en Woningbedrijf en het 2e halfjaar Leges- en voorschotkas 7.-controlerapport van het Verificatieburo betr. het 4e kw. Algemene Dienst en Woningbedrijf 8.-begroting 1981 van het recreatieschap "De Friese Wadden"; 9.-enige correspondentie van het actie comité "Vrije Vogels, Gekooide mensen"; 10.-commentaar van de werkgroep vuil verwijdering op het concept afvalstofenplan van Friesland van de Regio Friesland-Noord; 11 .-circulaire "Stiltegebieden" van het ministerie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne 12.-het bibliotheekwerk in Friesland 1979; 13.-jaarverslag 1979 van de Provinciale Raad v.d. Volksgezondheid in Friesland. De heer van Grinsven merkt m.b.t. het onder "1" vermelde stuk op, dat deze ver goeding alleen spreekt over het gebruik van de auto binnen de gemeente. In het kader van de algemene bezuinigingsmaatregelen zou hij deze vergoeding liever alleen zien bij gebruik buiten de gemeente. Alsdan geldt ook de zgn. kom-vergoe- ding De voorzitter antwoordt, dat dit een voorstel is van G.S.; uiteraard kunnen de raadsleden andere gedachten hieromtrent hebben. De heer van Eek zegt zich wel bij de zienswijze van de heer van Grinsven te kunnen aansluiten. De heer Brandsma zegt hiermee niet zo'n moeite te hebben, omdat het gaat om een algemene regeling. De heer van Grinsven wil graag de opmerking genoteerd zien, dat hij het met de opzet van deze regeling in zijn algemeenheid niet eens is. Vervolgens wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten om de stukken voor kennisgeving aan te nemen. - 4. Voorste] van burgemeester

Raadsnotulen | 1980 | | pagina 1