NOTULEN raadsvergadering dd. L, augustus 1980 Aanwezig A. Visser, burgemeester, voorzitter H.M. van Eek en P. Tiekstra wethouders) M.L. de Gorter, P. Stuivenga, W. Brandsma, S. van Engelsdorp Gastelaars en R. Rollingswier, leden van de raad. Opening De voorzitter opent om 8 uur de vergadering en heet allen welkom. Beëdiging tussentijds benoeming raadslid Door de heer Rollingswier worden in handen van de voorzitter achtervolgens de zuiverings- en de ambtseed afgelegd. Ingekomen stukken en mededelingen Mededelingen Ter vergadering deelt de voorzitter mede, dat van de T.S.M. een brief is ont vangen waarin wordt aangekondigd, dat i.v.m. de financiële toestand van het bedrijf de dinsdagavondboot vanaf 16 september a.s. zal vervallen. Ook zijn vergaande consekwenties voor de dienstregeling aangekondigd voor Terschelling. Een en ander komt wel als een koude douche nu de onderhandelingen nog steeds aan de gang zijn voor een oplossing op korte termijn, aldus de voorzitter, temeer omdat hierover door de rederij geen overleg is geweest met Vlieland. Inmiddels heeft hij - voorzitter - reeds contact hierover gehad met gedeputeerde Dankert en voorshands is zijn reactie dan ook om hiertegen bezwaar aan te teke nen bij de rederij en de vaste kamercommissie. De heer Brandsma vindt dat ook de hogere instanties hiervan kennis moeten krij gen. De voorzitter antwoordt, dat ook de gemeenteraad in dezen een initiatief kan nemen De heer van Engelsdorp Gastelaars zegt iedere achteruitgang in de bestaande dienstregeling onacceptabel te vinden. De voorzitter schorst hierop (om 20.15 uur) de vergadering. Na heropening (om 20.30 uur) wordt de volgende tekst van een telegram aan de vaste kamer commissie vastgesteld: De raad der gemeente Vlieland in vergadering bijeen op 4 augustus 1980 kennis genomen hebbende van de inhoud van de brief van de T.S.M. Rederij Doeksen dd. 1 augustus 1980 waarin de inkrimping van dienstverlening wordt aan gekondigd met verwijzing naar het hieromtrent met uw kamercommissie gevoerde overleg op 11 juni 1980 protesteert met grote klem tegen deze gang van zaken en spreekt derhalve het onaanvaardbaar uit over deze maatregel. Gaarne vertrouwend op uw tussenkomst in deze voor 16 september 1980 (datum ingang) De raad der gemeente. .Ingekomen stukken 1.-K.B. dd. 29 mei 1980, nr. 3 houdende goedkeuring van de verordening tot wijziging van de watertoeristenbelastingverordening 2.-bericht van geen bezwaar van G.S. van Friesland, dd. 14 mei 1980, nr. 37733 betr. de 15e wijz. van het Alg.Ambtenarenreglement;

Raadsnotulen | 1980 | | pagina 1