NOTULEN raadsvergadering dd. 9 juli 1980, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Aanwezig A. Visser voorzitter HMvan Eek wethouder P.S.Tiekstra wethouder ivi.L. de Gorter J.M. van Grinsven. S. van Engelsdorp Gastelaars P.Stuivenga en W. Brandsma (raadsleden) Opening De voorzitter opent om 16.30 uur de vergadering. Onderzoek geloofsbrieven nieuw-inkomend lid van de gemeenteraad In de wegens de ontslagname van de heer J.M. van Grinsven ontstane vacature van lid van de raad dezer gemeente is door de voorzitter van het centraal stem bureau benoemd de heer R. Rollingswier. De heer Rollingswier voornoemd heeft tijdig de vereiste stukken ingezonden, welke "bij de raadsstukken ter inzage zijn gelegd en die als geloofsbrief aan u worden overgelegd. B. en W. zijn geen feiten of omstandigheden bekend die een toelating m ae weg zouden staan. Na een onderzoek gelieve de raad door middel van een uit zijn midden gekozen rapporteur in de vergadering verslag uit te brengen omtrent uw onderzoek van de geloofsbrief. Nadat de heer Brandsma heeft medegedeeld, dat ae raad de overgelegde geloofs brieven in orde heeft bevonden wordt met algemene stemmen besloten tot de toe lating van de heer Rollingswier als raadslid. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. vernieuwing vloerbedekking en binnenschilderwerk o.l.school Van de technisch ambtenaar en het hoofd van de openbare lagere school heeft het college vernomen, dat de vloerbedekking in het oude gedeelte van de lagere school aan vernieuwing toe is. Tevens is het noodzakelijk, dat het binnenschilderwerk ter hand wordt genomen. Volgens ontvangen offerte van de fa. Koster zullen de kosten van deze vernieuwin gen neerkomen op f 25-758 22 (incl. BTW). De inspecteur van het KO/LO te Leeuwarden heeft - voorzover dit onder zijn ver antwoording valt - geen bezwaren tegen deze voorzieningen. Gezien het vorenstaande stelt het college voo»~ om t.b.v. het vernieuwen van de vloerbedekking en het verrichten van binnenschilderwerk een krediet beschikbaar te stellen van f 27.000 -. Zowel het advies van de Inspecteur als de offerte van de fa. Koster en het advies van de technisch ambtenaar liggen voor de raad bij de stukken ter inzage. Een en ander is verwerkt in de 10e begrotingswijziging 1980, die eveneens voor de raad bij de stukken ter inzage is gelegd. De heer he Gorter wil graag weten waarom maar 1 firma is uitgenodigd voor een offerte orndat het om een groot bedrag gaat. De voorzitter antwoord dat de firma van het eiland tot nu toe altijd goed werk heeft geleverd en concurrerend werkt. Het aantrekken van firma s van de vaste wal heeft geen zin; dat is in de loop der jaren gebleken. Daarbij komt dat er voordeel in zit dat een plaatselijk bedrijf dit doet. Dat weerhoudt het leveren - van slecht werk. -

Raadsnotulen | 1980 | | pagina 1