NOTULEN raadsvergadering dd. 13 juni 1980 aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Aanwezig A. Visser, voorzitter. H.M. van Eek en P.S. Tiekstra (wethouders) M.L. de Gorter, J.M. van Grinsven, S. van Engelsdorp Gastelaars P. Stuivenga en W. Brandsma (raadsleden) 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet allen welkom. 2. Notulen van de vergaderingen van 20 maart, 2 april en 28 april 1980 De notulen van deze vergaderingen worden onveranderd vastgesteld onder dankzeg ging aan de samensteller. 3. Ingekomen stukken en mededelingen De voorzitter deelt ter vergadering mede. dat burgemeester en wethouders inmiddels een gesprek hebben gehad met de "Vaste Commissie van Verkeer en Waterstaat over de veerverbindingen. Dit gesprek is z.i. in een positieve sfeer verlopen en a.s. dinsdag zal de minister hierover worden geïnterpelleerd in de kamer. Gisteren heeft een gesprek plaats gehad over het zelfde onderwerp tussen de Minister van Verkeer en Waterstaat en de Commissaris der Koningin, de Gedeputeerde Dankert en de burge meesters van Vlieland en Terschelling. Dit gesprek heeft niet geleid tot positieve resultaten. Overigens zal de provincie zich nog schriftelijk wenden tot de Vaste Kamercommissie. In dit kader wil hij eventuele voornemens orn nog hardere acties te gaan voeren met klem ontraden. De heer van Engeisdorp Gastelaars vraagt of bekend is wat de rederij gaat doen wanneer de gevraagde financiële steun niet doorgaat. De voorzitter meent dat dan de rederij haar dienstverlening, d.w.z. het aantal vaarten, zal gaan beperken. Wel heeft de rederij toegezegd, dat dan eerst hierover overleg zal worden gevoerd met de betrokken gemeentebesturen. Op de vraag van de heer van Eek welke argu menten de Minister gebruikt wanneer hij zijn steun weigert, antwoordt de voorzitter dat de Minister er zich op beroept, dat hij geen post op de begroting heeft hiervoor. Voorts deelt de voorzitter mede, dat n.a.v. de motie van de raad Staatsbosbeheer inmiddels een schriftelijke verklaring hierover heeft gegeven. Aangezien dit eerst vandaag werd ontvangen zal de raad hiervan alsnog een kopie toegezonden krijgen. Ingekomen stukken 1.-Bericht van geen bezwaar van G.S. van Friesland dd. 3 april 1980, nr. 9525, betr. de 4e begr.wijz.'80 (onderhoud bomen); 2.-besluit van G.S. van Friesland, dd. 15 april 1980, nr. 7431, houdende goed keuring van de 47e begr.wijz. 1967 (corr.slotwijs. 3.-bericht van geen bezwaar van G.S. van Friesland, dd. 22 april 1980, nr. 10635 betr. de 5e begr.wijz. X.D. 1980 (bouw toiletgebouw)- 4.-besluit van G.S. van Friesland, dd. 28 april 1980 houdende goedkeuring van de rekening-courant-overeenkomst "Stichting Aanloophaven Vlieland 5.-controlerapport jaarrekening 1978 van de Openbare Bibliotheek door het Verifi- catieburo- 6.-schrijven dd. 3 april 1980 van de Stichting Aanloophaven Vlieland betr. de lig gelden in ae aanloophaven: 7.-schrijven dd. 14 april '80 van G.S. van Friesland afd. WaMil., nr. 2.620 betr. de subsidiëring afvalwaterpersleiding; 8.-schrijven dd. 20 april 1980 van de Ondernemers Vereniging Vlieland inzake de Waddenzeewet 9.-schrijven dd. 17 maart '80 van de V.V.D. afd. Vlieland inzake de Waddenzeewet: 10.-schrijven dd. 21 april 1980 van de vereniging 'Contact Waddenzeegemeenten inzake ontwerp-Waddenzeewet

Raadsnotulen | 1980 | | pagina 1