NOTULEN Raadsvergadering dd. 28 april 1980 aanvang 16,10 uur Aanwezig: A. Visser, voorzitter H.M. van Eek J.M. v.Grinsven (wethouders) W. Brandsma M.L. de Gorter P.Tiekstra en P. Stuivenga. Afwezig: (met kennisgeving) S. van Engelsdorp Gastelaars 1. Opening De voorzitter opent om 16.10 uur de vergadering en heet allen welkom. Vervol gens richt hij het woord tot de heer van Grinsven. De voorzitter dankt de heer van Grinsven voor het werk dat hij als raadslid en wethouder voor de gemeente heeft verricht. Wellicht dat de portefeuille-verdeling eraan meegewerkt heeft dat de toch al toenemende taakverzwaring van het wethouderschap de door slag heeft moeten geven voor het genomen besluit om ontslag als raadslid en wethouder te nemen. De gemeente verliest door dit ontslag een stuk continuiteit en ervarenheid hetgeen voor de gemeente een verlies betekent. Daarbij komt nog dat men tegenwoordig nog een flinke dosis privéleven moet inleveren iets wat men beslist niet moet onderschatten. Namens burgemeester en wethouders en de raad wil hij de heer van Grinsven danken voor alle werkzaamheden, die door hem t.b.v. de gemeenschap Vlieland zijn verricht. Hij laat deze dank gaarne vergezellen van een stoffelijk blijk van waardering in de vorm van een boeken- bon De heer van Grinsven zegt een moeilijke keuze te hebben moeten maken na bijna 16 jaar (op 2 jaar na) dit werk te heben gedaan. Ook hij dankt voor de prettige samenwerking en spreekt de hoop uit, dat het zijn opvolger en de gemeente goed zal gaan. De heer van Eck dankt tot slot de heer van Grinsven voor alle medewerking. 2. Verkiezing wethouder De heer Brandsma zegt van mening te zijn dat de kaarten hiervoor al zijn geschud door groepering 3 en de P.v.d.A. De oppositie komt niet met een kandidaat, zo verklaart hij. De heer van Grinsven deelt mede, dat de heer Tiekstra kandidaat is gesteld. Hij hoopt dat de oppositie hem zal steunen. Op verzoek van de voorzitter fungeren de heren Stuivenga en de Gorter als stem- opnemers. Uit de hierna volgende stemming blijken U stemmen te zijn uitgebracht op de heer Tiekstra en 2 blanco stemmen, weshalve de heer Tiekstra is benoemd. Op de vraag van de voorzitter of hij de benoeming direct accepteert antwoordt de heer Tiekstra bevestigend. 3. Begrotingswijzigingen Op 21 april j.l. ontvingen b. en w. van de Oranjevereniging Vlieland het ver zoek dit jaar een extra bijdrage toe te kennen in de o-'de van grootte van f 2.500 De Oranjevereniging heeft gemeend, gelet op het feit dat er oo 30 april a.s. behalve een verjaardag tevens een troonsoverdracht valt te vieren, aan de 30e april extra aandacht te schenken. Zo zal er voor de schooljeugd iets extra's worden gedaan en zal er dit jaar vuurwerk zijn. Daarnaast zullen de aktiviteiten van 5 mei ook moeten worden gefinancierd Bovenstaande betekent een aanslag op de reserve die inmiddels werd opge bouwd. Toch zijn de kosten dermate hoog dat zelfs een reserve tekort kan schieten. - Gelet op vorenstaande

Raadsnotulen | 1980 | | pagina 1