NOTULEN van de op 10 januari 1980 gehouden openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland aanvang 20.00 uur Aanwezig A.Visser, burgemeester (voorzitter), H.M. van Eek en J.M. van Grinsven (wethouders); W.Brandsma, S. van Engelsdorp Gastelaars, P. Stuivenga, mevr. A.Soolsma-Hoedemaker en M.L. de Gorter 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet allen welkom. Deze ver gadering is door hem bijeengeroepen aangezien het vereiste aantal raadsleden hierom hebben verzocht, zo zet de voorzitter uiteen. Een en ander is het gevolg van recente publikaties in de pers, betreffende de door de rederij Doeksen aangekondigde maat regelen m.b.t. de bootsverbindingen tussen deze eilandgemeente en de vaste wal en de eilanden Vlieland en Terschelling onderling. 2. Bespreking gerezen problematiek bij de bootverbindingen naar en van Vlieland De raadsleden hebben inmiddels een ontwerp-motie voor zich kunnen aantreffen waarvan de inhoud luidt als volgt: Motie "De ra.ad der gemeente Vlieland op 10 januari 1980 in vergadering bijeen; overwegende dat de (noodzakelijke) bootverbindingen tussen Vlieland, Terschelling en Harlingen worden onderhouden door schepen van de rederij Doeksen, gevestigd te Terschelling; dat met name de verbinding tussen Vlieland en Harlingen de enige verbindings mogelijkheid voor dit eiland met het vaste land is; dat de rederij voornoemd per 1 januari 1980 een aantal beperkende maatregelen heeft ingevoerd c.q. nog zal invoeren; dat deze maatregelen bestaan uit: a. de verhoging van de boottarieven met 10%; b. de inkrimping van de huidige dienstverlening door opheffing van de bootdienst tussen Terschelling en Vlieland m.i.v. 23 januari a.s. terwijl nog de inkrimping van andere diensten zorgvuldig wordt bestudeerd dat, een en ander het gevolg zou zijn van het feit, dat Minister van Economische Zaken de door de rederij gevraagde 20% verhoging van de tarieven slechts tot 10% heeft willen honoreren; dat de rederij in haar aan de Minister voornoemd verzoek tevens aankondigt, dat zelfs bij de gevraagde 20% verhoging van de boottarieven slechts enige jaren moei zaam zou kunne.n worden gefunctioneerd met hetzelfde dienstenpakket; dat van intensivering van de diensten c.q. verbetering van het hiervoor nood zakelijke materieel geen sprake kan zijn; dat genoemde

Raadsnotulen | 1980 | | pagina 1