Notulen raadsvergadering d.d. 7 december 197Ö« Aanvang 4.00 n.m. ten gemeentehuize. Voorzitter: A. Visser. Aanwezig: de leden mevr. A.Soolsma-Hoedemaker, de heren A.G.Bruin, W.Brandsma, H.M. van Eek, S. van Engelsdorp Gastelaars, J.LI. van Grinsven en P.Stuivenga. X. Opening. De voorzitter opent om 16.00 uur de vergadering en heet de aanwezigen welkom. II. Ingekomen stukken en mededelingen. I. Ingekomen stukken. 1.- Besluit van G.S. van Friesland dd. 10 nov. 1978 nr. 31358. houdende goed keuring van de 25e begr. wijz. 1978 (inst. fysiotherapeut); 2.- bericht van geen bezwaar van G.S. van Friesland, dd. 30 nov. 1978, nr. 21563, betr. de 5e wijziging van de Verplaatsingskostenverordening; 3.- besluit van de Staatssecretaris van Economische Zaken, dd. 13 nov. 1978, nr. 778/WSW/I376, houdende goedkeuring van de Winkelsluitingsverordening Vlieland; 4.- schrijven ingekomen 14 nov. 1978 van het gemeentebestuur van Pannerden in zake de problematiek rondom de gemeentelijke herindeling; 5.- verslag van de V.N.G. inzake de conferentie strandvervuiling gehouden op 8 nov. 1978; 6.- jaarverslag over 1977 van de provinciale raad voor de Volksgezondheid in Friesland. Voorgesteld wordt om deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. II. Modedelingen. Ter vergadering deelt de voorzitter mede, dat de uitbreiding van de telefooncen trale volgende week van start gaat en in maart gereed zal komen. Voorts zal de fysiotherapeut binnenkort zijn werkzaamheden aanvangen. Op de vraag van de heer van Eek of de heer Ditzel zich met het voorstel van de zijde van de gemeen 3 kan verenigen antwoordt de voorzitter dat er in grote lijnen overeen stemming hierover is. Vervolgens wordt met algemene stemmen conform het voorstel besloten. III. Vertegenwoordiging in het algemeen bestuur werkvoorzieningsschap "Westergo" met voorstel van burgemeester en wethouders. Met ingang van 1 januari 1974 is de gemeente Vlieland toegetreden tot de "Gemeenschappelijke regeling tot instelling van een regionaal werkvoorzienings schap" (raadsbesluit dd. 29 november 1973). Ingevolge artikel 5 van genoemde regeling dient de gemeenteraad twee vertegen woordigers aan te wijzen in het algemeen bestuur van voornoemd werkvoorzienings schap. De aangewezen leden kunnen maximaal 4 jaar zitting hebben. In 1974 zijn benoemd de heren G.Rombout en S. van Engelsdorp Gastelaars. Burgemeester en wethouders stellen voor nu te benoemen de heren H.M. van Eek en A. Visser. De heer van Engelsdorp Gastelaars vraagt of het nog wel nodig is om bij deze "club" te blijven. De voorzitter vindt van wel omdat het niet ondenkbaar is, dat zich nog eens een geval voordoet. De heer Bruin vraagt zich af of hierin niet beter raadsleden zitting kunnen nemen. De heer Brandsma zegt het practischer te vinden wanneer een lid vanuit het dagelijks bestuur hierin vertegenwoordigd blijft. Op verzoek van de voorzitter fungeren de heren Bruin en Stuivenga als stemopnemers. Uit de hierna volgende stemming blijken 5 geldige stemmen te zijn uitgebracht, waarvan 5 op de heer Visser en 5 op de heer van Eek weshalve beiden zijn benoemd. IV. Vaststelling verordening op de heffingen van belastingen op onroerend goed in de gemeente Vlieland als bedoeld in art. 273 van de gemeentewet. Bij raadsbesluit van 3 november 1975 is vastgesteld de "Verordening op de heffing van belastingen op onroerend goed in de gemeente Vlieland als bedoeld in art. 273 der Gemeentewet".

Raadsnotulen | 1978 | | pagina 1