Notulen raadsvergadering d.d. 12 oktober 1978. Aanvang 8.00 uur n.m. ten gemeentehuize... Voorzitter: A.Visser. Aanwezig: de leden mevr. A. Soolsraa-Hoedemakor, de heren A.G.Bruin, W. Brandsma, H.M. van Eek en S. van Engelsdorp Gastelaars. Afwezig met kennisgeving: de heren J.M. Van; Orineven en P.Stuivenga. Opening. De voorzitter opent om 8 uur n.m. de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Vervolgens deelt hij mede, dat de Kroon het door de heer van Pelt tegen de gemeehte gestelde beroep inzake de weigering om in de' Dorpsstraat te rijden met een auto heeft verworpen. Het beroep van mevr. Bandt-ï)oeksen is nog bij de Kroon in behandeling. 1 Voorts deelt de Voorzitter mede, dat aan burgemeester en wethouders een brief ter kennisgeving is gezonden, welke is gericht aan de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee van enige inwoners, betreffende de aan defensie verleende bouwvergunning t.b.v. het C.S.K. De voorzitter zegt verbaasd te zijn over de manier en de inhoud van de bewuste brief, die blijkbaar geheel gestoeld is op indrukken. Aangezien de ene inwoner een oud-gemeenteambtenaar is en de andere persoon blijk heeft gegeven heel goed de weg te;weten naar de dienst gemeentewerken toen het om haar bouwvergunning ging, komt hij tot de conclusie dat door beiden bewust het gemeentebestuur in een kwaad daglicht wordt gesteld. Zpnder de. nodige informaties bij het gemeentebestuur in té winnen wordt nu ten onrechte kwader trouw gesuggereerd. De voorzitter zegt dit jammer te vinden, aangezien dit de polarisatie tussen de groeperingen verscherpt temeer waar het hier tevens de voorzitter en secretaresse van groepering 3 betreft, Z.i. biedt de Wet AROB de burger genoeg waarborgen. Waarom heeft men niet nader geinfor- meerd, zo vraagt hij zich af, of wist men wel dat hët hier een legale zaak is en wil men alleen maar wat stof laten opwaaien. De heer Brandsma merkt op, dat dezev.zaak ook de wethouders raakt van het vorige college. Er wordt door mevr. Bruin en de heer de Gorter gesuggereerd dat de bouwvergunning op laakbare wijze tot stand is gekomen, alsof de bouwvergunning er nog even door hen is "doorgedrukt". Dit wil hij bestrijden. De bouwvergun ning heeft de voor een bouwvergunning noodzakelijke en voorgeschreven procedure doorlopen. Dit houdt in, dat de bouwaanvraag is getoetst aan het bestemmingsplan, de bouwverordening en aan het oordeel van de Prov. Friese Schoonheidscie is onderworpen. Dat men struikelt over de hoogte kan men het college van b. en w. niet verwijten. De hoogte past in het door de gemeenteraad destijds goedge keurde bestemmingsplan. De heer van Engelsdorp Gastelaars zegt de brief te beschouwen als een zaak die niets om hakken heeft. De heer van Eek stelt voor om nog eens met briefschrijvers om de tafel te gaan zitten. De voorzitter zegt hiervoor niet te voelen; dit had dan eerder moeten gebeuren vindt hij. De heer Bruin, merkt op, dat hij in een vorige vergadering reeds heeft geinformeerd hoe het met de bouwvergunning stond van defensie. Het antwoord luidde toen, dat het niet om een uitbreiding ging. Dat was pp 2É augustus jl. terwijl de bouwvergunning werd verleend op 30 augustus d.a.vv/Waarom werd toen niet meer informatie gegeven, zo vraagt hij zich af. De voorzitter zegt.te veronderstel len, dat de vraag wellicht intelligenter had moeten worden gesteld. Mevr. Soolsma^- Hoedemaker merkt op, dat een en ander vermoedelijk had kunnen worden voorkomen wanneer er van de zijde van het gemeentebestuur wat meer openheid was betracht. De heer Brandsma vindt, dat niet van burgemeester en wethouders kan worden ver wacht, dat zij voor elke bouwaanvraag de gemeenteraad inlichten. In het bestem mingsplan is een zekere iharge voor burgemeester en wethouders neergelegd; is die marge er niet dan moeten burgemeester en wethouders weigeren de vergunning te verlenen. De heer van Eek meent, dat het feit, dat de afgifte van de bouw vergunning niet. in,het .besluitenlijstje voorkwam ook-aan-het-gerezen-wantrouwen heeft -meegewerkt.-3>e voorzitthr-merkt öpj dat ctëréden' van niet-vermelding reeds nader werd toegelicht in een vergadering van burgemeester en wethouders.

Raadsnotulen | 1978 | | pagina 1