Notulen raadsvergadering d.d. 29 augustus 197Ö» Aanvang 8.00 uur n.m. ten gemeentehuize. Voorzitter: A. Visser. Aanwezig: de leden S. van Engelsdorp Gastelaars en W.Brandsma (wethouders) mevr. F. J.Veenstra-Posthumus, J.M. van Grinsven, P.Stuivenga en A.G.Bruin. Afwezig: met kennisgevmg,H.M. van Eek Opening. De voorzitter opent om 8 uur de vergadering en heet allen welkom. Onderzoek geloofsbrieven van een tussentijds henoemd .raadslid in de vakature Tiekstra. In de door het niet aannemen der benoeming van de heer P.S.Tiekstra ontstane vacature van lid van de raad dezer gemeente is door de voorzitter van het cen traal stembureau benoemd mevrouw A.Soolsmar-Hoedemaker. Mevrouw Soolsma-Hoedemaker voornoemd heeft tijdig de vereiste stukken ingezonden, welke bij de raadsstukken ter inzage zijn gelegd en die als geloofsbrief worden overgelegd. Burgemeester en wethouders zijn geen feiten of omstandigheden bekend die een toelar- ting in de weg zouden staan. Na het onderzoek gelieve de raad, eventueel door middel van een uit zijn midden gekozen rapporteur, in de vergadering verslag uit te brengen omtrent het onder zoek van de geloofsbrief. Aangezien de overgelegde geloofsbrieven unaniem in orde worden bevonden is mevr. Soolsma-Hoedemaker toegelaten als lid van de gemeenteraad van Vlieland. Ingekomen stukken en mededelingen. I. Ingekomen stukken. 1. bericht van geen bezwaar van G.S. van Friesland, dd, 17 juli 78, nr. 634, betr. raadsbesluit 15/12/77 uitkering ineens; 2. schrijven dd. 27 juli 78, nr. 273158 a, van het ministerie van Algemene Zaken inzake Uw motie betreffende de olievervuiling; 3. afschrift van een schrijven dd. 16/8/78 van de raadsleden van Eek en Bruin inzake de intrekking van het bezwaarschrift afkeuring geloofsbrief P.S.Tiekstra; 4. schrijven Raad van State afd. Rechtspraak dd. 7/8/78, no. A3-1092 (1978), inzake bezwaarschrift P.N.Habekothé; 5. ontwerp-schrijven aan de minister van Verkeer en Waterstaat inzake de drei gende opheffing van een aantal "onrendabele" spoorlijnen in het noorden des lands; 6. schrijven R.Krijtenburg, Zwolle dd. 9/8/78 betreffende bouw bungalow L.Zeelen in Duinkersoord; 7-. schrijven van de Ver. Milieudefensie, d.d. 15/8/78 inzake kringlooppapier; 8. verslag VNG-congres 1978; 9. jaarverslag 1977 van de Rijkscommissie voor de musea. Burgemeester en wethouders stellen voor om bovengenoemde stukken voor kennis geving aan te nemen. Op de vraag van de heer Stuivenga wat burgemeester en wethouders gaan ondernemen contra de heer Zeelen zet de voorzitter uitvoerig de door burgemeester en wethou ders terzake gevolgde gedragslijn uiteen. Aangezien de bouw nog niet geheel voltooid is kan moeilijk gezegd worden dat in strijd met de verleende vergunning wordt gebouwd. Burgemeester en wethouders volgen deze zaak echter op de voet, aldus de voorzitter. De heer Bruin zegt het maar een wanstaltig gebouw te vinden. De voorzitter zet uiteen, dat ook hier de normale procedure is gevolgd en dat zowel de schoonheidscommissie als Staatsbosbeheer hieraan hun goedkeuring hebben verleend.

Raadsnotulen | 1978 | | pagina 1