Notulen raadsvergadering dd. 31 januari 1978 des namiddags om 8 uur. Voorzitter: A. Visser. Aanwezig: de leden S. van Engelsdorp Gastelaars en W. Brandsma (wethouders), mevr. F.J.Veenstra-Posthumus, H.M. van Eek, J.M. van Grinsven, P.Stuivenga en A.G. Bruin. Opening. De voorzitter opent om 8 uur de vergadering en heet allen welkom. Ter gelegenheid van het feit, dat dit de eerste vergadering van de gemeente raad is in 1978 rioht de voorzitter zich met de volgende woorden tot de raad: Mevrouw, mijne heren, "Voorop wil ik stellen, dat ik U niet wil vermoeien met de opsomming van cij fers welke het jaar 1977 voor deze gemeente tot een afgerond jaar maakten. Bij de Behandeling van de begroting 1978 werden U reeds duizenden cijfers voorgelegd. Waar ik het wel over wil hebben leden van de raad is dat wij wel de dijken op delta hoogte hebben om de vloedgolven uit zee te kunnen keren doch het keren van de vloedgolven van nota's en rapporten vereist toch ook een adequate aanpak. Het zou mij niets verbazen indien in verband met deze "veelscrhrijverij" er in de loop van het jaar ook een schrijversbal georganiseerd wordt met de uitrei king van gouden pennen en griffels e.d. Dan voel ik meer voor het woord nota bene waarmee men hooguit in een aantal kernachtige bewoordingen aangeeft wat men in het hoofdartikel niet kwijt kan. Op al deze nota's mocht worden ingesproken; ik vraag mij in gemoede af wat met deze inspraak wordt gedaan. Het wordt keurig in dikke bundels opgeborgen en het wordt zo omvangrijk en onoverzichtelijk dat nog slechts weinigen en dan alleen nog de ingewijden er wijs uit kunnen worden. De burger begrijpt er dan allang niets meer van en geeft de moed op.Hij is besmet met het virus dat in sprekeribis heet. Het probleem met al deze nota's is dat ze een eigen leven gaan leiden en dat er een zekere wetmatigheid aan deze gouden griffel nota's gegeven wordt. Teveel wordt er al van uit gegaan dat deze nota's al wet geworden zijn. Een ander aspect wat mijns inziens de aandacht verdient is het, alsof wij min derjarig zijn, nog steeds achter gesloten deuren behandelen van de structuur schets voor de indeling van de Waddenzee. Behoudens een kort gesprek met de coördinator van de stuurgroep speelt alles zich af in afzondering in ieder geval buiten de gemeentebesturen om. Het komt mij voor dat de ingrediënten voor de "Waddenhap" door anderen dan de gemeente besturen gekozen worden. Het ware wenselijk dat voordat het potje op het vuur gaat mede te bepalen wat er gekocht moet gaan worden. Nu is het zo over ons doch zonder ons. Het verheugt mij bijzonder dat door de bouw van 10 woningwetwoningen er iets aan de woningnood gedaan kan worden. Ik ben daarom zo blij omdat deze zaak in eendrachtige samenwerking met U leden van de raad wellicht binnen korte tijd afgerond kan worden. Woorden van waardering zou ik tevens willen richten tot alle medewerkers, zowel in binnen als buitendienst, zowel geüniformeerd als zonder ambtskostuum voor de zeer positieve inzet en medewerking welke mij het afgelopen jaar ten deel viel. De beide wethouders dank ik voor de goede samenwerking en collegialiteit welke in het belang van het functioneren van de dagelijkse werkzaamheden stimulerend en gunstig kan werken. Tot U, leden van de raad, spreek ik de wens uit, dat ieder van U bij het vervul len van de vertrouwensopdracht, welke in het raadslidmaatschap besloten ligt, zich zal laten leiden door geestelijke moed, eer, rechtschapenheid, waarheids liefde en trouw".

Raadsnotulen | 1978 | | pagina 1