vjll Vergadering van de gemeenteraad op donderdag 15 december des namiddags 8 uur 0 Voorzitter: A.Visser, burgemeester/secretaris. Aanwezig: de heren S. van Engelsdorp Gastelaars en W.Brandsma (wethouders), alsmede de leden mevr. F.J.Veenstra^Posthumus en de heren H.M. van Eek, J.M. van Grinsven, P.Stuivenga en A.G.Bruin. I. Opening. Be voorzitter opent om 8 uur de vergadering en heet allen welkom. XIIngekomen stukken en mededelingen. Ingekomen stukken. 1. schrijven dd. 25 november 1977 van burgemeester en wethouders van Ameland aan de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee betreffende het rapport "Eilanden onder de voet"; 2. afschrift van de uitspraak van de Raad van State, afd. Rechtspraak no. A- 3291 (1976) inzake het geschil tussen de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee en het college van burgemeester en wethouders van Vlieland, be treffende de intrekking van de bouwvergunning van H.Westers voor het oprich ten van een vacantiehotel aan het eind van de Badweg; 3. beschikking van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening, dd. 14 november 1977» nr« 1111927, houdende bezwaar tegen het verlenen van een vergunning voor het vergroten van het plaatselijke PTT-kantoor; 4. het Waddenbulletin 1977/4- Voorgesteld wordt om bovenstaande stukken voor kennisgeving aan te nemen. Hier toe wordt met algemene stemmen besloten. Mededelingen. De voorzitter zegt graag van deze mogelijkheid gebruik te willen maken en mevr. K.Kroon-Venekamp namens het gemeentebestuur dank te zeggen voor de wijze waarop zij -vanaf de moeilijke jaren der oprichting- in het bestuur van de Stichting Huisvesting Bejaarden heeft gefunctioneerd, gedurende 10 jaar. III. Vaststellen van de notulen van de vergadering van 28 november 1977- De notulen van de vergadering van 28 november 1977 worden onveranderd vastgesteld onder dankzegging aan de samensteller. IV. Standpuntbepaling inzake de nota "recreëren", met voorstel van burgemeester en wethouders. In het kader van de tot standkoming van het in voorbereiding zijnde streekplan is door de Provinciale Planologische Dienst de nota "Recreëren" uitgebracht. Tesamen met de resultaten van inspraak en overleg zal deze nota in 197Ö in Pro vinciale Staten aan de orde komen. Commentaar op deze nota wordt door Gedeputeerde Staten van Friesland ingewacht vóór 20 december a.s. Een exemplaar van de onderwerpelijke nota werd de raadsleden op 2 augustus van dit jaar reeds toegezonden. Burgemeester en wethouders stellen voor ermee in te stemmen, dat het volgende commentaar aan Gedeputeerde Staten wordt ingezonden. "Met belangstelling hebben wij kennis genomen van de nota "recreëren", waarmee wij het, voor zover het onze gemeente niet betreft, in grote lijnen eens kunnen zijn. Enige opmerkingen omtrent de inhoud van de nota volgen onderstaand.

Raadsnotulen | 1977 | | pagina 1