VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op dins- dag 29 maart 19 77 des na-middags 20.00 uur Voorzitter s A.Visser, burgemeester/secretaris Aanwezig de heren S.v.Engelsdorp Gastelaars en W.Brandsma (wethouders), alsmede de leden mevr.F.J.Veenstra^Posthumus en de heren H.M.van Eek, J.M.van Grinsven, P.Stuivenga en A.G.Bruin. I. Opening. De voorzitter opent om 8 uur de vergadering en heet allen welkom. Op voorstel van de voorzitter wordt besloten om het roken tijdens raads vergaderingen af te schaffen, met dien verstande evenwel, dat bij lang- durige vergaderingen rookpauzes zullen worden ingelast. Op voorstel van de voorzitter wordt vervolgens besloten om agendapunt 12 te verwisselen met het huidige punt 2 van de agenda. XII. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de aanschaf ven een ambulance-auto. Gezien de omstandigheid, dat omtrent het ziekenvervoer in het verleden veelvuldig vragen gesteld zijn, hebben b en w op 9 juli 1976 een commissie van advies ingesteld, welke o.m. als taak kreeg te adviseren m.b.t. a. of en zo ja, op welke wijze de organisatie van het ziekenvervoer op Vlieland dient te veranderen; b. of en zo ja, op welke wijze het materieel dient te worden verbeterd c.q. vervangen een en ander in samenhang met het gestelde onder "a". Omtrent genoemde vraagsteliding heeft de commissie van advies twee maal een advies uitgebracht. In het laatste advies van de commissie dd. 13 januari 1977 komt o.a. naar voren, dat de PRAM wel wil inspringen om patiënten te vervoeren, maar dat daarnaast het normale personenvervoer niet in de verdrukking mag komen. Voorts heeft vervoer via het FRAM—busje als nadeel, dat. niet of nauwelijks vering in de auto aanwezig is, hetgeen voor mensen mét gebroken ledematen een zeer pijnlijke zaak is. De commissie is algemeen van oordeel, dat men het wat schril vindt afsteken dat wel over een geweldig vervoer als een helicopter kan worden beschikt en dat verder vervoer aan de wal ook prima verloopt, maar dat het op Vlie land zelf wat gebrekkig moet verlopen. Als algemene conclusie komt voorts naar voren, dat een echte ambulance auto "meer indruk" maakt op de weg. Met wat voor soort signalen men de PRAM-bus ook uitrust, het blijft voor de vakantieganger een personenbusje. B en w hebben zich omtrent de door de commissie geopperde gedachte om een overcomplete ambulance-auto aan te schaffen beraden en zijn daarbij, na over leg met de Insp.v.d. Volksgezondheid, tot de conclusie gekomen, dat er op een goedkope manier verbetering kan worden gebracht in de wijze van vervoer van patiënten door aanschaf van een door de fa. de Vrij aangeboden ambu lance-auto merk Cadillac voor de prijs van ƒ.8.000,-. Voor enkele aanvullende voorzieningen zal naar schatting nog een bedrag van ƒ.1.000,- benodigd zijn. gamsom 11207 I

Raadsnotulen | 1977 | | pagina 1