VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD °P dins dag 5oktober 19 76 des namiddags 13.30 uur in bioscoopzaal Bruin. Aanwezig: S.van Engelsdorp Gastelaars, loco burgemeester, voorzitter, C.A.v.d. Woestijne, wnd. secretaris, W. Brandsma, wethouder en de raadsleden: mevr. J. Vonk-Bakker, mevr. F.J. Veenstra-Posthumus en de heren P. Stuivenga, H.M.van Eek en J.M.van Grins- ven. Opening. De voorzitter opent om 13.30 uur de vergadering en heet alle leden welkom. Voorts heet hij daarbij, namens het gemeente bestuur, alle genodigden welkom. In het bijzonder heet hij daarbij welkom de heer en mevrouw Visser. Installatie van de heer A. Visser als burgemeester van Vlieland Na voorlezing van het desbetreffende Koninklijk Besluit richt de voorzitter zich met de volgende woorden tot de heer Visser: "Mijnheer Visser, toen de commissaris der Koningin hier was om "de raad te horen voor het samenstellen van een profielschets, heb ik bij de inleiding van deze hoorzitting gezegd: "Vlieland is een schip geladen met zand en dennenbossen. De "geaagvoerder gaat aan wal en wij moeten een nieuwe gezagvoer der hebben. De één wil wat naar stuurboord, dat is rechts, "de ander wat naar bakboord, dat is links. Dan zijn er nog die de telegraaf op volle kracht vooruit willen zetten, een "ander zelfs op stop en er zijn er zelfs die volle kracht "achteruit willen varen, terug naar het zogenaamde verleden. "U hoort het mijnheer Visser, u krijgt direkt al wat scheeps dennen voorgeschoteld, ofschoon dit wat u betreft niet "helemaal van toepassing is, want u bent een verwoed zeiler. "Het komt daar op neer, zoveel mensen, zoveel wensen. "De grootste wens van de raad van Vlieland kwam hierop neer, "dat de meesten onder ons toch wel een verjongde uitgave van "burgemeester Rombout verlangden. Wel nu, ik geloof dat de "Commissaris daar wonderwel in is geslaagd. "Ongeveer dezelfde leeftijd waarmee uw voorganger is begonnen. "Werkzaam bij de griffie, dus wel bekend met gemeentezaken en "als ik daarnaast nog bedenk dezelfde lengte van postuur; een "vrouw en twee dochters, dan moet ik zeggen hoe krijgen ze het voor elkaar. "Tevens bent u bevoorrecht, dat u reeds ervaring hebt met "raadsvergaderingen, al was het dan aan de andere kant van de "tafel. "Zelfs het politieke blosje ontbreekt er niet aan. Maar aan "dit laatste werd niet veel waarde gehecht, want een burge meester staat toch boven de partijen. "Onze gemeente bestaat niet uit felle kleuren en dat is maar "goed ook, want iedere aktie geeft een reaktie. "Daarom zijn wij tot nu toe verschoond gebleven van politieke-, geloof- of schoolstrijd. Omdat het altijd zo is geweest, hoop "ik dat het altijd zo zal blijven. "U vindt dan op dit terrein niet al te veel problemen.

Raadsnotulen | 1976 | | pagina 1