VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op woens dag 25 augustus 19 76 des na middags 14«00 uur in bioscoopzaal Bruin. Voorzitter: Cr. Rombout, burgemeester/voorzitter. Aanwezig: de heren W. Brandsma en S.van Engelsdorp Gaste- laars (wethouders), C.A.v.d. Woestijne, wnd. secretaris en de raadsleden: Mevr. J. Vonk- Bakker, mevr. P.J. Veenstra-Posthumusde heren P. Stuivenga, H.M. van Eek en J.M. van Grinsven. IOpening. De voorzitter opent om 14.00 uur deze buitengewone openbare vergadering en heet alle leden hartelijk welkom. Tevens heet hij namens het gemeentebestuur hartelijk welkom de in de zaal aanwezige genodigden. IIAfscheid van burgemeester Rombout. Het is dan zover dat we afscheid van elkaar nemen. Voor me- zelf heb ik het gevoel dat de wisseling, die hier het gevolg "van is, een goede zaak is. Voor beide partijen kan die "wisseling verfrissend werken. Dit betekent niet, dat het voor "ons een gemakkelijk afscheid is. De verbondenheid met dit eiland en met vele inwoners is in de loop der jaren steeds sterker geworden. Dat alles laat "je dan op een gegeven ogenblik los. "Nu is de benoeming op termijn in dit geval aan de ene kant 'ben bij uitstek geschikte periode geweest om langzaam aan het idee van het vertrek te wennen. Aan de andere kant gebiedt "de eerlijkheid mij te zeggen, dat noch mijn vrouw noch ik 'bns kunnen voorstellen, dat vandaag het ambtelijk verband "definitief wordt afgekapt. Velen van u weten, dat wij ons nogal gehecht voelen aan dit eiland. Het is niet eenvoudig uit zo'n aparte woonomgeving "te vertrekken, waar bij wijze van spreken bos, duin en strand binnen handbereik liggen. Edoch, aan alles komt een eind zo ook aan het wonen en werken in een toch enigszins besloten eilandgemeenschap met 'fcijn voordelen doch die ook zijn nadelen kent. Dat wordt nog eens extra onderstreept als je in zo'n gemeen- schap het ambt van burgemeester vervult. In ieder geval is het nodig, dat je een hehoorlijk stuk eelt "op je ziel hebt. Deze beschermende laag maakt het mogelijk, dat je je werk kunt blijven doen. Daarbij heb ik het voorrecht een vrouw getrouwd te hebben, die zich in de loop van de Vlielandse jaren heeft ontpopt als een uitstekende sparring- partner. Als ik eens mijn gal kwijt moest en wie moet dat niet), kon ik steeds in haar crèche - of om in bokstermen te blijven, in haar ring - terecht. Ik ben haar daar-en in het openbaar wil ik dat uitspreken - zeer erkentelijk voor. Voor een buitenstaander is het nagenoeg onmogelijk te peilen hoe wn op welke wijze je in een kleine eilandgemeenschap moet wonen en werken. In de winterperiode (wanneer het drukke seizoen en de daaropvolgende rustperiode verstreken zijn) "viert soms de roddel hoogtij. gamsom 11207 I

Raadsnotulen | 1976 | | pagina 1