VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op woens- dag 30 juni 19 76 des nap-middags 15» 00 uur Voorzitter: S.van Engelsdorp Gastelaars, loco-burgemeester Aanwezig de heer W.Brandsma (wethouder) alsmede de leden H.M.van Eek J.M.van Grinsven, P.Stuivenga, mevr.J.Vonk-Bakker en mevr. F.J.Veenstra-Posthumus. I. Opening. De wnd.voorzitter opent om 3 uur de vergadering met een bijzonder woord van welkom aan het adres van de commissaris der Koningin en de heer dr. Ybema, chef van het Kabinet. De heer van Engelsdorp Gastelaars memoreert dat de Commissaris der Koningin binnen wel zeer korte tijd voor de derde maal op Vlieland is. "Driemaal is scheepsrecht", volgens een oud zeemansgezegde,aldus de wnd.voorzitter. Hij vergelijkt Vlieland met een schip waarvan dan thans de gezagvoerder aan wal gaat nadat steeds een goede koers is gevaren en geeft daarna het woord aan de C.d.K.met het verzoek om punt 2 van de agenda te willen in leiden. II. Schetsen van het profiel van een nieuw te benoemen burgemeester/secretaris van Vlieland»* - - De C.d. K dankt de raad om op dit ongebruikelijke uur samen te komen. Dit is echter mede het gevolg van het feit dat »s avonds geen gebruik kan worden gemaakt van de helicopter zoals nu het geval is. In dit geval is er wel sprake van een afwijking van de normale gang van zaken daar er hier een benoeming op termijn heeft plaats gevonden. Deze benoeming op termijn heeft te maken met de gecombineerde functie van burge meester/secretaris. Gebruikelijk is dat de Commissaris voor de waarneming een vakman - zoekt, om dit echter te vermijden heeft hier een benoeming op termijn plaats gevonden. De C.d.K. brengt onder de aandacht van de raad dat in deze vergadering alleen gesproken zal worden over de zakelijke eisen, over personen zal hier niet worden gesproken. Ongeveer medio juli zal de sollicitatie termijn gesloten zijn. De C.d.K. zegt toe, dat hy zal trachten oradaarna zo spoedig mogelijk tot een bepaalde conclusie te komen en vdór eind augustus een aanbeveling op te stellen voor de Minister van Binnenlandse Zaken. De C.d.K. hoopt zoveel mogelijk geïnformeerd te worden omtrent de wensen welke bij de raad leven i.v.m. een nieuw te benoemen burgemeester en deelt mee dat van zyn kant op de meest mogelijke^openheid gerekend zal kunnen worden. De politieke keuze t.a.v. de te benoemen burgemeester is geen zaak van de C.d.K. doch van de Minister. De wnd.voorzitter stelt voor dat de grootste raadsfractie als eerste het woord zal voeren en geeft het woord aan de heer Stuivenga. De heer Stuivenga zegt: "Zoals de voorzitter al even aantipte, kunnen we terug zien op een tijdvak •twawrin naar onze mening een goede koers is gevaren. Hoewel terugblikken t»wel prettig is en ook daarover praten vaak wel aardig, nu evenwel mogen "we aangeven in welke richting we graag verder willen gaan. gamsom 11207 I

Raadsnotulen | 1976 | | pagina 1