VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op dins dag 3 september 1974 des middags cTO uur Aanwezig: G.Hombout, voorzitter en de leden: Mevr. J.Vonk-Bakker en de heren W.Brandsma, S. van Engelsdorp Gastelaar, H.M. van Eek, J.M. van Grinsven, i J.J.Houter en P.Stuivenga. I. Opening. De voorzitter opent om 8 uur de vergadering met de volgende woorden: :V 19 9D shsd^xi ••p ns n9Je[,xx Leden van de raad, Met Uw benoeming, c.q. herbenoeming van het raadlidmaatschap wens ik U van harte geluk. Wij staan met z'n allen weer voor een nieuwe vierjaarlijkse periode, waarin U ongetwijfeld belangrijke (en minder belangrijke) zaken krijgt te behandelen. Ik hoef hier slechts te wijzen op de inhoud van het Waddenzeerapport, waar U nog vermoedelijk in dit jaar een oordeel over moet geven. Van belang is ook, dat in deze zittingsperiode de bestuur lijke indeling van het waddengebied aan de orde zal komen. Plaatselijk spelen een rol Aen dan ga ik even af op wat U de kiezers hebt aangekondigd- kwesties als zwembad, aanleggelegenheid voor de watersport. Verder zult U vermoedelijk meemaken, dat U een vaste bezoldiging gaat genieten als raadslid. Voorstellen daartoe zijn reeds in behandeling. Van deze gelegenheid maak ik graag gebruik de heren Brandsma en Van Engelsdorp Gastelaars mijn erkentelijkheid te betuigen voor de geweldige samenwerking, die wij in de afgelopen vier jaren in het college van b. en w. hebben gehad. Het was voor mij bijzonder aangenaam, dat op een zo plezierige en open wijze gewerkt kon worden. Vaak zijn wij bijelkaar geweest voor de behandeling van kleine en belangrijke onderwerpen. Niet altijd waren we het onmiddellijk eens, maar het was in die vier jaar wel mogelijk op een heel plezierige basis samen te werken. Er zijn perioden geweest, dat er vele bijeenkomsten waren en U hebt vaak voor de gemeenschap Vlieland het gemeentehuis van binnen bekeken. Voor uw inzet en belangstelling in de afgelopen vier jaar mijn bijzondere waardering. In 1970 zijn van de 7 zittende raadsleden alleen de heren Brandsma en Van Grinsven teruggekomen, de overige 5 waren nieuw. Nu zijn de nieuwkomers: Mw. Vonk-Bakker, en de heer J.Houter; de overige 5 hebben een herverkiezing gekregen. Graag deze nieuwbenoemden van harte welkom. U allen bent door de inwoners van Vlieland verkozen om de belangen van deze gemeenschap te dienen. Ik hoop, dat U daarin slaagt en dat met name in een goede samenwerking veel voor deze gemeente kan worden bereikt. Met dit korte woord van welkom open ik deze vergadering en stel aan de' orde punt 2 van de agenda. II. Beëdiging raadsleden. Artikel 45 der Gemeentewet schrijft voor, dat de leden van de raad bij het aanvaarden van hun betrekking in handen van de voorzitter twee eden of beloften afleggen, n.l. de zogenaamde ambtseed (belofte) en de zuiveringseed (verklaring en belofte) De heren S.van Engelsdorp Gastelaars en P.Stuivenga leggen hierop de vereiste eden en Mw. J.Vonk- Bakker, en de heren W.Brandsma, H.M. van Eek, J.M. van Grinsven en J.J.Houter de beloften af, waarmede de installatie van de raad heeft plaatsgehad.

Raadsnotulen | 1974 | | pagina 1