VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op dins - dag 1 september 1970 des na -middags 8.00 uur ten gemeentehuize. Voorzitter: G. Rombout,burgemeestr/sekretaris Aanwezdg: de heren W.Brandsma, H.M. van Eek, S. van Engelsdorp Gastelaars, J.M. van 0ringven> J.Horjus, P.A. Kroon en P. Stuivenga. Opening. De voorzitter opent om precies" 8 uur de vergadering en richt zich tot de road met de volgende woorden: "Vandaag komen alle raden in Nederland bijeen voor de eerste bijeen komst van de zittingsperiode 1970-1974, waarvoor de verkiezing op 3 juni 1970 heeft plaats gevonden. Van de 7 zittende leden, zijn er slephts 2 teruggekeerd, t.w. de heren Brandsma en van Grinsven, beidefjtot nu toe wethouder. Hoe de uitslag stEks ook zal zijn, in elk geval wil ik graag van deze gelegenheid gebruik ma ;en beide he ren dank te zeggen voor hun medewerking in het colhge van burge meester en wethouders. Er heerste in het college een bijzonder pret tige sfeer en verstandhouding. Als-laatste daad van dit "oude" col lege - en dat mag ik misschien hier nog wel even memoreren - kan beschouwd worden de inzending van een plan voor de aanleg van een jachthaven op Vlieland ter verkrijging van een zo hoog mogelijke rijks- en provinciale subsidie. In de e.v. raadsvergadering willen wij deze stukken graag aan U ter inzage verstrekken. Nogmaals heren Brandsma en van Grinsven, heel hartelijk dank voor TJw samenwerking. De "nieuwe" raadsleden, t.w. van Eek, Stuivenga, Kroon, Horjus en Engelsdorp Gastelaars heet ik bijzonder welkom in deze raadszaal. Ik wens U geluk met Uw benoeming tot lid van de raad van Vlieland en ik hoop, dat er wederom een prettige sfeer in de raad zal ontstaan, evenals zulks in het "oude" college het geval was. U bent door de inwoners verkozen om de bela.ngen te dienen van de gemeenschap Vlie land. Ik wens U daarby veel succes. Kritiek zal U daarbij zeker niet worden bespaard, maar laten wij proberen daar boven te staan. Met dit korte woord van welkom open ik deze vergadering en stel aan de orde punt 2 van de agenda." Beëdiging raadsleden. Artikel 45 der gemeentewet schrijft voor, dat de leden van de raad bjj het aanvaarden van hurf betrekking in handen van de voorzitter twee ^eden of beloften afleggen, nl. de zogenaamde ambtseed (belofte) en de zuiveringseed (verklaring en belofte). De heren: van Engelsdorp Gastelaars, van Eek, Kroon en Stuivenga leg gen hierna de vereiste eden en de heren: Brandsma, van Grinsven en Horjus de beloften af, waarmede de installatie van de raad heeft plaa'ts gehad.

Raadsnotulen | 1970 | | pagina 1