VERTROUWELIJK Notulen van de besloten zitting van de Raad der gemeente Vlieland, gehouden in de openbare vergadering van 29 augus tus 1967. ('Agendapunt 13b) huisvesting: openbare Leesbibliotheek Vlie land De voorzitter licht toe, dat de huisvesting van de biblio theek ter plaatse, sedert jaren ondergebracht in het Diaco niegebouw, niet voldoet aan de meest elementaire eisen die hiervoor zijn gesteld. Destijds is een plan opgemaakt voor een combinatie van bibliotheek met dorpshuis nabij het Dia coniegebouw. Men kan erover van gedachte verschillen of dit al dan niet - estetisch bezien - een mooie gebouwencombina tie zou zijn; een feit is dat het gehele nieuwe complex, en dus ook de bibliotheek niet in het gezicht zou komen te lig- gen' Door het bibliotheekbestuur - waarvan hijzelf (ambtshalve) voorzitter is - wordt meer gevoeld voor de bouw van een nieuwe bibliotheek op de plaats van het huis van wijlen de heer Buijs, dat door zijn ligging als een zeer aantrekkelij ke plaats wordt beschouwd voor een nieuw te bouwen biblio theek, temeer nu door het vertrek van de heer Loerakker de zaken anders zijn komen te liggen en verwezenlijking van de bouw van een Dorpshuis vooralsnog niet binnen de financiële mogelijkheden ligt. Spreker zegt zo vrij te zijn geweest reeds met mevr. Dekker erfgenatoehierover contact op te nemen. In zijn kwaliteit van voorzitter van de O.L.B. heeft hij op het huis, waarvan de vraagprijs ligt op f.35.000,- een bod gedaan van f.20.000,- Later - zo is hem medegedeeld - werd hierop een bod gedaan van f.23.000,-, waarop door hem opnieuw een bod op dit huis is gedaan van f.23.500,- en een voorlopige koop akte kon worden opgemaakt. Nadat door spreker summier een overzicht is gegeven van de financiële positie van de O.L.B.waaruit blijkt dat men over een goede reserve hiervoor beschikt, stelt de voorzit ter voor dat de gemeente Vlieland hej huis koopt, een nieuw gebouw zet en dit verhuurt aan de gemeente Harlingen tegen het bedrag van de rente en aflossing. Het voordeel hiervan is dat de gemeente Vlieland medezeggen schap krijgt en oe verdere gedachte is, dat mogelijk op de zolderverdieping van dit nieuwe gebouw het Natuurhistorisch Museum wordt ingericht, waardoor door bijtrekking van de hierdoor vrijgekomen ruimte met het verenigingslokaal en de hal een zeer aantrekkelijke ruimte zou on&staan als Dorpshuis Voorts stelt de voorzitter voor om aan het architektenbureau Sipma en Groeveld de opdracht te verstrekken voor de uit werking van het plan voor een neiuwe bibliotheek annex Nat. Historisch Museum op voorwaarde, dat de kosten van het reeds eerder in opdracht van de gemeente Vlieland gemaakte plan

Raadsnotulen | 1968 | | pagina 1