VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD °P woensdag dag 28 december 19 66 des na middags 8.00 uur ten gemeentehuize Aanwezig: de heren B.Schuurervoorzitterwnd. burg./sekr. W.Brandsma en A.v.d.Mark, wethouders alsmede de leden, de heren D.Buitenhuis, J.Glas, J.M.v.Grinsven en H.Hoedemaker en mevr. E.Elsinga- Wassink. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur precies de vergadering en heet alle leden hartelijk welkom en spreekt daarbij de vol gende speech uit: "Dame en Heren, Zowel voor u als voor mij ti is deze bijeenkomst nieuw. Hoewel ik enkelen onder u al eens heb ontmoet zijn wij toch eigenlijk onbekenden voor elkaar. Totnutoe heb ik in mijn leven slechts een enkele maal de eer gehad om als voorzitter een raadsvergadering te mogen leiden., Wel heb ik-tientallen keren naast de voorzitter gezeten, n.l. toen ik de funktie van gemeente-sekretaris vervulde. In die vele jaren heb ik vele raadsleden leren kennen en laat ik er alvast bij zeggen, dat ik goede herinneringen aan de raads leden van Utingeradeel heb, ja zelfs nu ik al enkele jaren myn ambt heb neergelegd, nog dikwijls aan die jaren van sa menwerking denk. In die gemeente waren Anker en schakels ste vig met elkander verbonden. Zo zal het ook op Vlieland zijn geweest, maar hier is het Anker losgeraakt en voor u verloren gegaan. Gelukkig, dat er een nieuw in de maak is, dat na verloop.van tijd zeer zeker stevig op het eiland zal worden uitgeworpen. U weet, dat-de Commissaris der Koningin in deze provincie een oud anker heeft opgespoord en naar Vlieland heeft ge sleept. Het roest enigszins, maar het verheugt er zich over, hier, aan onbekende stranden, nog diensten te kunnen bewij zen. Het vraagt echter wel om enige clementie. Trek er dus niet te hard aan, dan kan het misschien als een gaaf stukje oud ijzer nog een tijdje mee als het hier heeft afgedaan en -"t door nieuw is vervangen. Tot die tijd zal het zich zo goed mogelijk vast hechten aan en alles doen voor uw mooie eiland, mits de schakels van hun kant daaraan meewerken. Mijn vrouw en ik hebben, gedurende de korte tijd die we hier zijn, van alle kanten medewerking mogen ontvangen en al zijn we ver van huis, onwennig zijn we hier nog niet geweest. Ik hoop dat wij de nog komende tijd welke we hier zullen toe ven, met u, in goede samenwerking zullen doorbrengen." Notulen De notulen van de vergaderingen van 27 oktober, 31 dktober en 5 november 1966 worden onveranderd vastgesteld met dank aan ,n de samensteller.

Raadsnotulen | 1966 | | pagina 1