BUITENGEWONE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op zater dag 5 november 1966 des na middags 14.00 uur in zaal Bruin Voorzitter: W.Brandsma, loco-burgemeester. Aanwezig: A.v.d.Mark, wethouder, alsmede de leden: mevr. E.Elsinga-Wassink en de heren D.Buitenhuis, J.Glas, J.M.van Grinsven en H.Hoedemaker. Opening Om 14.15 uur opent de voorzitter deze buitengewone vergade ring en heet a|le leden hartelijk welkom. Tevens heet hij daarbij namens het gemeentebestuur hartelijk welkom de in de zaal aanwezige genodigden en wel in. het bijzonder de eregasten: burgemeester Anker en diens echtgenote. Vervolgens stelt de voorzitter punt II van de agenda aan de orde n.l. Afscheid van burgemeester A.Anker. Het was voor hem een grote eer - aldus de heer Brandsma - dat hij 11 jaar geleden een woord van welkom mocht richten tot de heer Anker en diens echtgenote bij diens intrede als burgemeester van Vlieland. Ook nu rust op hem weer de eer om het woord tot hen te richten, zij het nu dan ten afscheid. Het is traditie - aldus spreker - om bij een afscheid van een burgemeester een terugblik te werpen op datgene wat in diens ambtsperiode zoal tot stand is gekomen, zo ook nu. Waar de installatie van burgemeester Anker destijds plaats vond in de kleuterschool kan men met recht zeggen, dat bur gemeester Anker van onderaf is begonnen. Wanneer wij dan in gedachten even 11 jaar teruggaan en deze kleuterschool ver laten na de installatie voor een rondgang door het dorp, dan vinden we tegenover de kleuterschool nog geen u.l.o. school ook nog geen Willem de Vlaminghweg, de nieuwe openbare la gere school, het "Trompshuys"de veerdam en het uitbrei dingsplan voor O.Vlieland met zijn vele nieuwe woningwet woningen. Ook niet de "Stichting Rekreatiebelangen" met zijn kampeer- en zomerhuizenterrein, met waterleiding- elec- triciteit en goede wegen t.b.v. deze rekreatiegebieden. Ook vinden we er nog niet het nieuwe Raadhuis. Keren wij dan weer terug naar de kleuterschool - zo vervolgt spreker - dan vinden wij daar thans een modern ingericht gebouw met een uitbreiding van 100^. Dit zijn dan wel de meest in het oog springende werken die in de ambteperiode van de scheidene burgemeester konden worden gerealiseerd. Wij kunnen dan ook vaststellen - aldus spreker - dat de tijd in diens ambtsperode als burgemeester van Vlieland niet heeft stilgestaan.

Raadsnotulen | 1966 | | pagina 1