VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD Vlieland °P dinsdag das 28 juni 1^6. des na middags 17.30 uur Opening De voorzitter opent 17.30 uur de vergadering en heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Benoeming Van twee onderwijzeressen aan de openbare lagere school.alhier. Aan alle raadsleden is vooraf reeds een uitvoerige toelich ting op dit voorstel gezonden en de voorzitter meent dan ook dat een verdere mondelinge toelichting achterwege kan blijven. Alle 3 sollicitanten hebben vooraf medegedeeld dat zij een benoeming zullen accepteren. De heer Doeksen vraagt waarom er geen onderwijzer is voor gedragen. De voorzitter antwoordt, dat de inspecteur en.het hoofd der school voor de laagste klassen de voorkeur geven aan een onderwijzeres. De heer Doeksen zegt dit te vragen omdat de ervaring heeft geleerd dat onder onderwijzeressen veel verloop is, wat hij niet in het belang van de school acht. De heer Brandsma zegt meeht dat men nog meer op het belang van de kinderen hierbij moet letten. De voorzitter merkt op, dat op den duur het onderwijs in de laagste klassen voor eên onderwijzer minder bevredigend blijkt te zijn. Op een vraag van mevr. List-Schaaf of het belang heeft dat de sollicitanten vooraf de raadsleden bezoeken, antwoordt de voorzitter dat de raad toch minstens het recht heeft om te weten wie de sollicitanten zijn. Weliswaar verkrijgt men a dan nog maar een oppervlakkige indruk van de sollicitanten, maar hij is van oordeel dat deze op Vlieland gebruikelijke gang van zaken toch wel zijn goede kanten heeft. De heer Doeksën meent, dat mej. Kleingeld intelligenter is olsl dan de overigen, aangezien zij studeert voor de hoofdakte l|c De heer Rotgans acht hen alle 3 gelijkwaardig, alleen heeft mej. Kleingeld geen akte handenarbeid. Hierop verzoekt de voorzitter over te gaan tot stemming. Op zijn verzoek fungeren de heren Kuipers en Brandsma als stemopnemers Alvorens tot stemming over te gaan licht de voorzitter nog toe, dat het reads dus om de 3 volgende sollicitanten gaat. 1. Mej. Stern uit Hattem 2. Mej H.de Vries uit Harlingen 3. Mej. G.Kleingeld uit Apeldoorn.

Raadsnotulen | 1966 | | pagina 1