vV IXberijden van paarden Artikel 28 bepaalt thans, dat het verboden is: aom een paard te berijden op schelpenpaden b. om een paard van 1 juni tot 1 oktober in de kom van het dorp en op de Badweg te berijden (dus gezeten op een paard) o De overwegingen die er destijds toe hebben geleid om de kom van het dorp hiervoor gedurende een bepaalde periode uit te schakelen is hen niet bekend. Het verbod voor de schelpenwegen is destijds ingesteld met het oog op de beschadiging van deze paden, maar - naar zij van de zijde van het Statsbosbeheer verhamen - kan deze verbodsbepaling vervallen, omdat 1, alle met schelpen verharde wegen aan Staatsbosbeheer toebehoren 2. een met een bord aangeduid Rijwiel- of voetpad reeds uitsluit dat dit voor paarden met ruiters wordt ge bruikt; mocht er nog eens een manege worden opgericht dan zal door het Staatsbosbeheer worden zorggedragen voor aparte ruiterpaden, t Burgemeester en wethouders stellen mitsdien voor arti kel 28. in zijn geheel te laten vervallen, III, honden De praktijk heeft uitgewezen dat de huidige redaktie van artikel 31 voor de politeiambtenaren nogal eens moeilijk te interpreteren is op het punt: onder toezicht of ge- leide loslopen. De thans voorgestelde redaktie is op dit pint wat gemak kelijker te hanteren, aangezien hierin het woord "on beheerd" wordt gebruikt, met daarop aansluitend een be gripsomschrijving wat hieronder precies moet worden ver staan Burgemeester en wethouders stellen voor het thans door de postcommandant der rijkspolitie ontworpen artikel on gewijzigd1 over te nemen, IV, vasthouden van duiven Artikel kO bepaalt thans, dat de duiven moeten worden vastgehouden van 1 april t/m 15 mei. Naar de mening van burgemeester en wethouders kan deze bepaling vervallen omdat: 1, de houders van duiven deze voldoende voeren; 2, deze duiven gedurende bepaalde tijden worden losge laten en dan - naar is gebleken - deze kortverworven vrijheid alleen aanwenden om te vliegen, 3, op grond van het hiervoren vermelde, geen schade meer is te vrezen aan moestuinen, die trouwens ook meer en meer aan het verdwijnen zijn in het dorp. De enige schade die nog wordt toegebracht, wordt veroor zaakt door zgn, "Turkse tortels"Hier kan niet tegen worden opgetreden, omdat het hier een beschermde vogel betreft

Raadsnotulen | 1965 | | pagina 7