Dit houdt derhalve in dat de «totale huurcompensatie dgrhaTve met ingang van 1 juli 1964 5,3% van het geldende loon zal gaan bedragen met een minimum van 34,80 voor een standplaats der tweede klas, Kadat de voorzitter op een desbetreffende vraag van de heer Brandsmaheeft geantwoord dat deze com pensatie niet zal gelden voor degenen, die een ne vens-functie bekleden wordt hierop met algemene stem men conform het voorstel van burgemeester en wet houders besloten. Voorstel tot het verstrekken van een uitkering ineens ad. 3 -?rc'o aan het desbetreffende gemeente- personeel Uit de thans beschikbare gegevens is gebleken, dat de per 1 januari 1964 ingegane algemene salaris verhoging voor het overheidspersoneel enigszins is achtergebleven bij de loonontwikkeling in het be drijfsleven. Over het gehele jaar genomen bedraagt deze achterstand 3,5%» In verband hiermede heeft de regering besloten het Rijkspersoneel over 19 64 in aanmerking te bren gen voor een tii tkering-ineens Deze uitkering bedraagt voor elke maand, óf ge deelte daarvan in het jaar 1964, 3,5% van de uitkerings basis. Als uitkeringsbasis geldt de op de peildatum i.e. 1 september 1964, geldende maandwedde. Overeenkomstig de wens van de Minister van Binnen landse Zaken bevelen burgemeester en wethouders aan eenzelfde voorziening te treffen voor het daarvoor in aanmerking komend gemeente-personeel, Conform het voorstel van burgemeester^ en wet houders wordt hiertoe met algemene stemmen besloten, Voorstel tot inwilliging vany? het verzoek van de heer Planting tot ontslag als .onderwijzer aan .de open bare lagere school alhier, In verband met zijn benoeming tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Schagen verzoekt de heer Planting hem ontslag te willen verlenen als onder wijzer aan de openbare lagere school alhier. Ingevolge art, 38 der Lager Onderwijswet 1920 ver leent de gemeenteraad rechtstreeks ontslag over eenkomstig eigen verzoek met ingang van een door burgemeester en wethouders nader te bepalen datum. De datum van ingang staat nog niet vast, aangezien deze afhankelijk is van het aanstellen van een nieuwe onderwijzer. Er wordt evenwel naar gestreefd dit ontslag op 1 januari a.é. te laten ingaan. Een oproep voor een nieuwe kracht werd inmiddels ge plaatst. Burgemeester en wethouders stellen voor het ge vraagde ontslag dp de meest eervolle wijze te verle nen met ingang van een nader door hun college te bepalen datum onder dankaegging voor de door de heer Planting bewezen diensten. J iyi 1*. "I "fr *X0 O II. 5(>' I»7r

Raadsnotulen | 1964 | | pagina 2